تیتر امروز

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی
تیزرِ قسمت دومِ گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی

حجت‌الاسلام ناصر نقویان کارشناس مذهبی، در بخش دوم گفت‌وگوی خود با دیدار به مباحثی چون موقت و مشروط شدن دوره حکمرانی ولی فقیه، معروفترین‌ها، منکرترین‌ها و شرایط امروز ایران در مقایسه به دوره پهلوی...

هواشناسی ایران؛ از رگبار و رعد و برق تا خیزش گرد و خاک در شرق تهران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار و رعد و برق شدید در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان خبر داد و گفت: در برخی نواحی شمال شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز و شرق تهران نیز وزش باد به نسبت شدید و در برخی اوقات همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

کد خبر: ۱۳۳۷۳۰
۰۹:۵۷ - ۲۶ تير ۱۴۰۱

هواشناسی ایران؛ از رگبار و رعد و برق تا خیزش گرد و خاک در شرق تهران

دیدارنیوز: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه در ساعات بعد از ظهر امروز تا سه‌شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار و رعد و برق شدید پیش بینی می‌شود، گفت: در برخی نواحی شمال شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز و شرق تهران نیز وزش باد به نسبت شدید و در برخی اوقات همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

صادق ضیاییان، با بیان اینکه در ساعات بعد از ظهر امروز تا سه‌شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رشد ابر‌های همرفتی و رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد، اظهار کرد: به ویژه در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه رگبار و رعد و برق شدید در این مناطق انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه در این مدت به سبب افزایش متناوب وزش باد، توده‌های گرد و خاک بر روی کشور عراق شکل گرفته و به استان‌های مرزی در غرب و جنوب غرب کشور انتقال می‌یابد، افزود: این امر موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید در این مناطق خواهد شد.

ضیاییان همچنین افزود: در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با تداوم گرمای هوا پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، چهارشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، برخی مناطق هرمزگان رگبار پراکنده و پنجشنبه فقط در ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان رشد ابر‌های همرفتی و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، تصریح کرد: در سواحل شمالی و اردبیل ابرناکی و بارش پراکنده همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود. همچنین دریای خزر مواج است و به تدریج وزش باد و کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور رخ می‌دهد.

وی همچنین گفت: در پنج روز آینده شرق دریای عمان و از بعد از ظهر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه دریای خزر مواج پیش بینی می‌شوند.

به گفته ضیاییان، از روز سه‌شنبه در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد‌های ۱۲۰ روزه تقویت می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ تیرماه) صاف و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ و روز سه‌شنبه (۲۸ تیرماه) صاف و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ تیرماه) اهواز با دمای ۴۹ و ۵۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۱ و ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی