تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.

آقاتهرانی: باید با زن ایرانی برخورد اسلامی صورت بگیرد؛ یک اتفاق را بزرگ نکنیم!

مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره محدودیت‌های شدید اخیر در بحث حجاب، گفت: باید با زن ایرانی برخورد اسلامی صورت گیرد. باید آن چیزی که اسلام در مورد شان زن توصیه کرده است رعایت شود.

کد خبر: ۱۳۳۷۰۳
۱۹:۲۶ - ۲۵ تير ۱۴۰۱

آقاتهرانی: باید با زن ایرانی برخورد اسلامی صورت بگیرد؛ یک اتفاق را بزرگ نکنیم!

دیدارنیوز: مرتضی آقاتهرانی درباره محدودیت‌های اخیر حجاب در سطح کشور گفت: در اسلام حجاب یکی از دستورات الهی است. بسیاری از قواعدی که در اسلام داریم تبدیل به قانون شده است و باید با جدیت آن‌ها را اجرایی کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد انتقاد‌ها از حضور گشت‌های ارشاد در خیابان‌ها گفت: بحث عفاف و حجاب قوانین و قواعدی دارد و دستگاه‌ها مسئولیت‌هایی دارند و باید به وظایفشان عمل کنند. یکی از دستگاه‌ها که در بحث عفاف و حجاب وظیفه دارد نیروی انتظامی است جالب است که حضور نیروی انتظامی آخرین مرحله اجرای قانون عفاف و حجاب است و ما نباید بیخودی چنین چیزی را گنده کنیم و بزنیم تو سر خودمان.

آقاتهرانی گفت: در اسلام حجاب یکی از دستورات الهی است. بسیاری از قواعدی که در اسلام داریم تبدیل به قانون شده است و باید با جدیت آن‌ها را اجرایی کنیم این نیست که وقتی می‌گوییم حجاب داشته باشید یعنی دزدی در اداره بلامانع است هر چیزی جای خودش است، یک بچه مسلمان باید به مسائل جامع نگاه کند باید از هر جهت اسلامیت نظام را عین جمهوریت آن حفظ کنیم.

وی تاکید کرد: اینکه فقط بحث انتظامی را درموضوع عفاف و حجاب ببینم و آن را بزرگ کنیم درست نیست و حساسیت ایجاد می‌کند حجاب و عفاف مساله جامعی است و باید از جهات مختلف برای رعایت آن در جامعه همه خوب کار کنند. اینگونه نباشد که، چون فلان دستگاه قانون را اجرایی نمی‌کند بقیه دستگا‌ها هم نسبت به اجرای قانون احساس مسئولیت نکنند باید همه دستگاه‌ها طبق ضوابط و قواعد به درستی عمل کند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که برخورد با زن ایرانی باید چگونه باشد گفت: باید با زن ایرانی برخورد اسلامی صورت گیرد. باید آن چیزی که اسلام در مورد شان زن توصیه کرده است رعایت شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برخورد‌های نیروی انتظامی با زنان در خیابان‌ها را درست می‌دانید، گفت: اینکه یک اتفاق را دست بگیریم و آن را بزرگ کنیم درست نیست بر فرض مثال نماینده‌ای در مجلس تذکر می‌دهد که در کشور نان نیست آیا واقعا نان نیست بله ممکن است شما نانوایی رفته باشید و شلوغ باشد دلیلی نمی‌شود که با یک مورد کشور را به دنیا اینگونه معرفی کنید. اینکه یک مورد برخورد نیروی انتظامی را تعمیم دهیم و بگوییم تمامی برخورد‌ها مشکل دارد درست نیست. اما اگر هم موردی غلطی باشد باید اصلاح شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی