تیتر امروز

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...
زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

طرح اتحادیه اروپا برای عدم وابستگی به «گاز روسیه»

پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین و تحریم‌های شدید غرب علیه مسکو که با واکنش روس‌ها و قطع صادرات نفت و گاز به برخی کشورهای اروپایی همراه بود، کمیسیون اتحادیه اروپا هفته آینده از کشور‌های اتحادیه اروپا خواهد خواست تا با کاهش گرمایش و سرمایش ساختمان‌ها و دفاتر عمومی، تقاضا برای مصرف گاز طبیعی روسیه را کاهش دهند. قرار است پیشنهاد‌های کمیسیون اتحادیه اروپا برای صرفه‌جویی در انرژی توسط وزرای انرژی کشور‌های عضو این بلوک در نشستی که روز ۲۶ ژوئیه در بروکسل برگزار می‌شود، مورد بحث قرار گیرد.

کد خبر: ۱۳۳۶۱۴
۰۹:۴۷ - ۲۴ تير ۱۴۰۱

طرح اتحادیه اروپا برای عدم وابستگی به «گاز روسیه»

دیدارنیوز: بر اساس سندی که خبرگزاری فرانسه می‌گوید آن‌را رویت کرده است، کمیسیون اتحادیه اروپا هفته آینده از کشور‌های اتحادیه اروپا خواهد خواست تا با کاهش گرمایش و سرمایش ساختمان‌ها و دفاتر عمومی، تقاضا برای مصرف گاز طبیعی روسیه را کاهش دهند.

انتظار می‌رود کمیسیون این اتحادیه به منظور ایستادگی و آمادگی بهتر در برابر کاهش شدید عرضه گاز روسیه که ممکن است به طور کلی قطع هم بشود، از دولت‌ها در سراسر اتحادیه اروپا بخواهد که محدودیت‌هایی را برای میزان مصرف انرژی ساختمان‌های عمومی، ادارات، و اماکن تجاری تعیین کنند.

بدین منظور کمیسیون اروپا قوانینی را توصیه می‌کند که بر اساس آن دمای ساختمان‌های عمومی نباید در فصل سرما بیش از ۱۹ درجه سانتیگراد گرم شوند. همچنین بر این اساس در فصول گرم هم واحد‌های تهویه مطبوع نباید هوا را کمتر از ۲۵ درجه سانتیگراد خنک کنند. کمیسیون در این سند خاطرنشان کرده که انرژی ذخیره شده در تابستان، انرژی قابل استفاده در زمستان خواهد بود.

کارشناسان انرژی می‌گویند کاهش یک درجه ترموستات می‌تواند هزینه گرمایش ساختمان را حدود ۱۰ درصد کاهش دهد. این توصیه بخشی از مجموعه اقداماتی است که بروکسل در حال بررسی برای کاهش مصرف گاز اتحادیه اروپا به میزان ۲۵ تا ۶۰ میلیارد متر مکعب در سال است. به گفته آژانس بین‌المللی انرژی، اتحادیه اروپا سال گذشته حدود ۱۴۰ میلیارد متر مکعب گاز از روسیه با خط لوله وارد کرده است.

در این سند که قرار است روز ۲۰ ژوئیه منتشر شود همچنین تاکید شده که اقداماتی که همین حالا صورت گیرد می‌تواند تاثیر اختلال ناگهانی عرضه را تا یک سوم کاهش دهد.

بر اساس محاسباتی که در این سند انجام شده حدود ۱۱ میلیارد متر مکعب گاز می‌تواند به طور مستقیم با کاهش گرمایش و سرمایش بیش از حد و بین ۴ تا ۴۰ میلیارد متر مکعب از طریق کاهش تقاضای برق صرفه‌جویی شود.

این سند از دولت‌های اتحادیه اروپا می‌خواهد، تا جایی که این امر «از لحاظ فنی امکان‌پذیر و قابل اجرا» است، محدودیت‌های الزام‌آوری را برای گرمایش و سرمایش در «ساختمان‌های عمومی، ادارات و همچنین ساختمان‌های تجاری به‌ویژه ساختمان‌های بزرگ» اعمال کنند.

با این حال این گزارش تاکید کرده که بخش مهم مصرف انرژی نه در منازل که در کارخانه‌ها و صنایع مصرف می‌شود و در نهایت باید تلاش بیشتری روی کاهش مصارف انرژی در نیروگاه‌ها و صنایع صورت گیرد. برای تشویق این امر، بروکسل به دولت‌های اروپایی پیشنهاد خواهد داد تا کارخانه‌هایی که موافق کاهش مصرف گاز باشند، بتوانند غرامت دریافت کنند.

این نهاد اروپایی همچنین با استناد به پیش‌بینی‌های اپراتور‌های سیستم انتقال گاز اروپا تخمین زده در صورتی که از ماه ژوئیه عرضه گاز روسیه قطع شود، کشور‌های اتحادیه ممکن است تنها بتوانند ۶۵ تا ۷۱ درصد از ذخایر گاز خود را تا پیش از زمستان تکمیل کنند.

قرار است پیشنهاد‌های کمیسیون اتحادیه اروپا برای صرفه‌جویی در انرژی توسط وزرای انرژی کشور‌های عضو این بلوک در نشستی که روز ۲۶ ژوئیه در بروکسل برگزار می‌شود، مورد بحث قرار گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی