تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

مرجع جدید قیمت‌گذاری خودرو تعیین شد | تکرار مداخله دولت در بازار؟

شورای عالی بورس و اوراق بهادار، در اقدامی عرضه خودرو در بورس کالا را با هماهنگی وزارت صمت تصویب کرد. پیش از این وزارت صمت عرضه دو خودروی متعلق به بخش خصوصی در بورس کالا را معلق کرد و مسوولیت تنظیم بازار خودرو را بر عهده وزارت صمت و با هماهنگی ستاد تنظیم بازار خوانده بود. حالا اما با موافقت شورای عالی بورس و هماهنگی وزارت صمت قرار است بورس کالا مرجع قیمت‌گذاری خودرو شود.

کد خبر: ۱۳۳۵۹۹
۱۳:۲۰ - ۲۳ تير ۱۴۰۱

مرجع جدید قیمت‌گذاری خودرو تعیین شد | تکرار مداخله دولت در بازار؟

دیدارنیوز_خوزستان| این نوع عرضه خودرو اگرچه گامی رو به جلو در شیوه قیمت‌گذاری خودرو است، اما اگر همراه با سازوکاری مداخله‌گر باشد، به‌طور حتم نمی‌تواند منافع خودروساز و مصرف‌کننده را تامین کند. 

موافقت با خودروی بورسی، اگرچه اصلاح نظام قیمت‌گذاری را کلید زد؛ اما اولا برای رسیدن به قیمت بازاری لزوما نیاز به ساز و کار بورس کالا نیست و ثانیا برای تامین منافع مصرف‌کننده و پایداری تولید در صنعت خودرو ، نیاز به بازار رقابتی‌است که با آزادسازی واردات خودرو محقق می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی