تیتر امروز

تالاب‌های جنوب، جان گرفتند/ تالاب انزلی منتظر احیاء
گزارش دیدار از اقدامات جدید در محیط زیست کشور 

تالاب‌های جنوب، جان گرفتند/ تالاب انزلی منتظر احیاء

درست در روزی که خبر رسید بخشی از حق‌آبه تالاب‌ها در جنوب کشور به آنها برگردانده شده، مسئولان اعلام کردند می خواهند تالاب انزلی را نجات دهند اما نه با اقدام آنها بلکه با خود پالایی تالاب!
اردوغان، شمشیر را از رو بست!
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۵)، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه دو ماه زودتر برگزار می‌شود

اردوغان، شمشیر را از رو بست!

سخنرانی پر از خشم و هیاهو رجب طیب اردوغان از تند شدن تب انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه خبر می‌دهد، مخالفان او هم به همین تندی وارد میدان شده‌اند، مخالفانی که اردوغان آنها را «میز شش نفره»، کودتاچی،...

واکنش وزیر ورزش به اخراج اسکوچیچ؛ نمی‌توانم نظر فنی بدهم!

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان که چندی پیش با سفر به قطر، حضور در اردوی تیم ملی و صحبت با برخی بازیکنان خبرساز شده بود، در ماجرای جنجالی تغییر سرمربی تیم ملی می‌گوید که نمی‌تواند از لحاظ فنی نظر بدهد.

کد خبر: ۱۳۳۵۴۹
۱۳:۱۴ - ۲۲ تير ۱۴۰۱

واکنش وزیر ورزش به اخراج اسکوچیچ؛ نمی‌توانم نظر فنی بدهم!

دیدارنیوز: وزیر ورزش و جوانان درباره تغییر مربی تیم ملی فوتبال در دوره سرپرستی ریاست فدراسیون فوتبال گفت: من نمی‌توانم در این‌باره نظر فنی بدهم.

سید حمید سجادی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: فدراسیون فوتبال در دوره سرپرستی است و در یکی دو روز گذشته مهلت ثبت‌نام انتخاباتش تمام شده است و به مرحله بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها می‌رویم. از طرفی هشتم شهریور انتخابات فدراسیون را داریم و الان مساله مهم انتخاب کادر فنی فدراسیون است و این‌ها مهم‌ترین کار‌های اجرایی است که باید انجام شود.

وزیر ورزش در پاسخ به این که آیا این اقدامات در مرحله‌ای که تیم ملی فوتبال راهی جام جهانی است باید انجام شود؟ تصریح کرد: به هر حال باید کمک کنیم بهترین تصمیم گرفته شود.

وی در پاسخ به این سوال که گفته شده شما با اعضای فدراسیون جلسه داشته‌اید؟ تاکید کرد: من با اعضای فدراسیون جلسه نداشتم. من به قطر رفتم در کنار تیم باشم و وظیفه حمایتی‌ام بوده است.

سجادی در پاسخ به اینکه آقای بهادری گفتند شما جلسه داشتید و نتیجه‌اش را به معاون اول منتقل کردید؟ گفت: ما جلسات متعدد داشتیم که از طرف فدراسیون آقای میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون شرکت کردند.

وی در پاسخ به اینکه برداشت شما از اختلاف در بحث سرمربی تیم ملی فوتبال چیست؟ اظهار کرد: اختلافی نیست، چه کسی گفته است که اختلاف است، دارند تصمیم گیری می‌کنند. ما ۵۲ فدراسیون و ۱۰۰ انجمن ورزشی در کشور داریم و ۲۳۵ رشته ورزشی را در کشور مدیریت می‌کنیم که هر کدام در درون خود شرایط و کارشناسان خاص خود را دارند.

وزیر ورزش در پاسخ به این سوال که در دوره سرپرستی فدراسیون فوتبال تغییر مربی تیم ملی فوتبال را صلاح می‌دانید؟ گفت: من نمی‌توانم نظر فنی بدهم. من مدیر کلان ورزش هستم و هرگونه اظهارنظر فنی داشته باشم، از اصول مدیریت خارج شدم و استقلال عمل را از همکارانم گرفته ام.

وی در پاسخ به این سوال که یعنی از وضعیت پیش آمده در روند انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال راضی هستید؟ تاکید کرد: نه از این وضعیت راضی‌ام، نه ناراضی. ما داریم وظایف نظارتی و حمایتی خودمان را انجام می‌دهیم و بیشتر هم از من نپرسید. من به جزییات و آنچه در ورزش و به ویژه فوتبال اتفاق می‌افتد، اشراف دارم، اما یک سری مسایل را نمی‌توانم بگویم راهنمایی لازم را هر جا لازم باشد انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به جلساتی که در رابطه با برگزاری جام جهانی و حضور تیم ملی کشورمان در این مسابقات برگزار شده است، یادآورشد: در یک ستاد اصلی به ریاست دکتر مخبر درباره این مباحث صحبت شده است. حضور ما در قطر نه فقط به خاطر اینکه تیم ملی ما شرکت دارد ما برای اینکه این بازی‌ها در همسایگی ماست می‌خواهیم کمک کنیم و سعی داریم از ظرفیت برگزاری این مسابقات استفاده کنیم. ما باید با تعامل و تفاهم و درخواست متقابلی که بین ما و قطر است این کار را انجام دهیم. حمل و نقل، اقلام مختلف، تردد هوایی، دریایی و گردشگری و تشویق تیم ملی و ... از مواردی است که مورد بحث است.

سجادی در پاسخ به این که می‌شود تیم ملی بدون مشکل به جام جهانی برود؟ گفت: سعی می‌کنیم مشکلات را کم کنیم. به هر حال کار اجرایی مشکل است. مثلا فیفادی اول در بحث کانادا دیدید که ما توانستیم از یک بازی تدارکاتی استفاد کنیم، اگر آن برنامه ریزی درست انجام می‌شد، خیلی از اتفاقات نمی‌افتاد. الان نمی‌توانیم بگوییم که مسببان آن چه کسانی بودند. داریم بررسی می‌کنیم چه شد که خواستیم با کانادا بازی کنیم و چرا این بازی برگزار نشد! متعاقب آن یکی دو بازی با آمریکای لاتین هم برنامه‌ریزی شده بود که آن هم انجام نشد.

وی اضافه کرد: بعد اردوی قطر پیش آمد و یک عده گفتند خوب است هم‌هوایی است و حال و هوای قطر یک تمرین ذهنی است و یک عده هم ایراد گرفتند که خود قطری‌ها اسپانیا هستند، اما ایرانی‌ها رفتند قطر! پشت پرده این مساله را کسی نمی‌دانست. به هر حال هماهنگ شد با بهترین شرایط تیم رفت البته هوا هم گرم بود. اما تصمیم فدراسیون بود و ما هم احترام گذاشتیم.

وی ادامه داد: در بازی الجزایر رفتم پیش تیم ملی و با هم صحبت کردیم. مواردی را پنج شش نفر از بچه‌ها محرمانه در حضور سرپرست تیم و آقای رضاییان گفتند و از آن جلسه فقط یک عکس بیرون آمد و مواردی را به من گفتند. بنا براین حضور ما در قطر همه جانبه است فقط حضور تیم ملی نیست. در جلسات ستاد به ریاست آقای مخبر، آقای ماجدی حضور دارند و در آخرین جلسه که شنبه پیش بود آقای امیرعبداللهیان حضور داشتند که همکاران ایشان بسیار تلاش دارند، برای بازی‌های تداراکی هم دورخیز خوبی انجام شد. در این نشست دبیر فدراسیون و دو تن از معاونان من هم بودند. ارتباط ما با فدراسیون تا جایی که شائبه دخالت پیش نیاید، برقرار است و قول دادیم که محدودیت مالی نداریم و هر تصمیمی برای کادر فنی بگیرند برای ما محترم است، اگر از ما نظر بخواهند نظر می‌دهیم. من رشته تخصصی‌ام دو میدانی است، اما از ریس فدراسیون بپرسید آیا من دخالتی داشته ام یا خیر! غیر از چند توصیه و پیشنهاد چیز دیگری بوده است یا خیر.

سجادی اظهار کرد: ما باور نداریم که برخی بخواهند تیم ملی نتیجه نگیرد یا حضورش ضعیف باشد. حضور مثبت و همه جانبه و با کیفیت ما در قطر یک اقبال عمومی است که پیگیری می‌شود. شاید در برخی از مواقع ما در بازی شکست هم خوردیم، اما عملکرد تیم خوب بوده است و مقام معظم رهبری مورد تفقد قرار دادند و مردم از عملکرد راضی بودند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی