تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.
در دیدار با مقامات واتیکان مطرح شد

امیرعبداللهیان: آمریکا شرایط را برای «توافق» مهیا کند

امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در دیدار با مقامات واتیکان گفت: ما در طول مذاکرات ابتکارات و انعطاف‌های مهمی را ارائه کرده‌ایم، ولی لازم است طرف آمریکایی نیز با واقع‌بینی، شرایط را برای نهایی شدن توافق مهیا کند.

کد خبر: ۱۳۳۵۱۵
۰۸:۲۱ - ۲۲ تير ۱۴۰۱

امیرعبداللهیان در دیدار با مقامات واتیکان؛ آمریکا شرایط را برای «توافق» مهیا کند

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «کاردینال پیترو پارولین»، نخست‌وزیر واتیکان و همچنین اسقف اعظم «پاول گالاگر»، وزیر امور خارجه این کشور گفتگو و تبادل نظر کرد.

طرفین در این گفتگو‌ها در مورد علایق و نگرانی‌های مشترک در قبال تحولات بین المللی و منطقه‌ای تبادل نظر کردند.

مقامات دو کشور ضمن بررسی روابط دوجانبه، در مورد تدارک سازوکار ارتقاء همکاری‌های مشترک توافق و اهمیت گفتگو‌های بین ادیان که پیرو سفر آیت‌الله اعرافی به واتیکان مورد بررسی قرار گرفته را مورد تاکید قرار دادند.

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و واتیکان همچنین ضمن تبادل نظر در مورد راه‌های استحکام بخشیدن به صلح و ثبات جهانی و منطقه ای، بر ضرورت حل و فصل سیاسی بحران‌ها تاکید کردند.

امیرعبداللهیان در دیدار با مقامات واتیکان؛ آمریکا شرایط را برای «توافق» مهیا کند

وزیر خارجه ایران در دیدار برگزارشده با مقامات واتیکان، آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها را تشریح و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای توافق خوب و پایدار جدی است.

وی افزود: ما در طول مذاکرات ابتکارات و انعطاف‌های مهمی را ارائه کرده‌ایم، ولی لازم است طرف آمریکایی نیز با واقع‌بینی، شرایط را برای نهایی شدن توافق مهیا کند.

مقامات جمهوری اسلامی ایران و واتیکان در ادامه در مورد مسائل منطقه‌ای به تبادل نظر پرداخته و بر ضرورت استقرار صلح و امنیت پایدار، بویژه در منطقه غرب آسیا تاکید کردند.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای ایفای مسئولیت جهانی در مقابله با تروریسم، با مجاهدت‌های سردار شهید قاسم سلیمانی نقش مهمی را در حفاظت از مسیحیان ایزدی عراق و نیز مسیحیان سوریه در برابر تروریست‌های جنایتکار داعش ایفا کرده است؛ امری که مورد قدردانی واتیکان است.

امیرعبداللهیان همچنین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همان قدر که با جنگ در اوکراین مخالف است و از راه حل سیاسی برای پایان‌بخشیدن به آن حمایت می‌کند، با جنگ در دیگر مناطق جهان نیز مخالف است.

وزیر امور خارجه تاکید کرد:ما به ویژه نگران هر گونه بحرانی‌شدن شرایط در شمال سوریه هستیم و تلاش‌های مهمی را برای جلوگیری از بروز یک بحران جدید صورت داده‌ایم.

در این دیدار دیدگاه مشترک جمهوری اسلامی ایران و واتیکان در خصوص استفاده سیاسی از ابزار تحریم‌های فرامرزی غیر قانونی مورد تاکید قرار گرفت.

امیرعبداللهیان رویکرد جمهوری اسلامی ایران را برای حل سیاسی بحران‌های یمن، اوکراین و افغانستان تبیین کرد.

وزیر خارجه طرح دموکراتیک جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری رفراندوم در میان فلسطینیان اصیل شامل مسلمان، مسیحی و یهودی را برای واتیکان تشریح کرد.

وضعیت در لبنان نیز مورد ارزیابی امیرعبداللهیان و نخست وزیر واتیکان قرار گرفت.

وی از وزیر خارجه واتیکان برای سفر به تهران دعوت کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی