تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
بازگشت ترکیه و مصر به تنظیمات تاریخی
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۲)؛ دیدار سی‌سی و اردوغان در قطر

بازگشت ترکیه و مصر به تنظیمات تاریخی

در افتتاحیه جام جهانی، سی‌سی و اردوغان رهبران دو کشور قدرتمند منطقه، با پادرمیانی امیر قطر، پس از حدود یک دهه در برابر دوربین‌ها دست هم را به گرمی فشرده و حدود یک ساعت باهم گفتگو کردند.

قرارداد تخریب «متروپل»؛ پرداخت ۱۰ میلیارد تومان به «قرارگاه خاتم»

محمد دلفی، معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند از پرداخت پیش پرداخت ۱۰ میلیارد تومانی قرارداد تخریب بقایای ساختمان متروپل آبادان به قرارگاه خاتم‌الانبیا خبر داد و گفت: نمونه حادثه متروپل در دنیا به این شکل وجود نداشته و اگر دور و اطراف ساختمان خالی بود قطعا در اسرع وقت و با روش انفجار تخریب انجام می‌گرفت.

کد خبر: ۱۳۳۴۲۲
۱۸:۲۳ - ۲۰ تير ۱۴۰۱

قرارداد تخریب «متروپل»؛ پرداخت ۱۰ میلیارد تومان به «قرارگاه خاتم»

دیدارنیوز: معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند از پرداخت پیش پرداخت ۱۰ میلیارد تومانی قرارداد تخریب بقایای ساختمان متروپل آبادان به قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) خبر داد.

محمد دلفی با اشاره به جلسه اخیر با مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم النبیاء (ص) به عنوان پیمانکار طرح برای بررسی آخرین وضعیت اقدامات انجام شده، نحوه آواربرداری و مشکلات پیش روی کار، اظهار کرد: متأسفانه هنوز بسیاری از همسایه‌های اطراف ساختمان متروپل در محل سکونت شان ساکن هستند. از این بابت مکاتباتی را بعنوان نماینده مردم و پیگیر این موضوع با دادستانی و فرمانداری آبادان انجام داده ایم؛ چرا که به لحاظ اجرایی و حل و فصل، این موضوع به دادستانی مربوط می‌شود که حسب آن قرار شد با کمک آن‌ها و نیروی اجرایی شهرداری، اسکان همسایگان از طریق نماینده ساختمان انجام شود و مردم از منطقه خارج شوند.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در حال حاضر بحث سینما آزادی است که متولیانش تمکین نکرده و حاضر به تخلیه نمی‌شوند و مدعی ملک هستند، افزود: یکی دیگر از مشکلات سر راه تخریب وجود دو جعبه تقسیم (کافو) متعلق به مخابرات جلوی درب ورودی برج متروپل است. تا این لحظه مخابرات نیز به دلایل فنی مربوط به خودشان همکاری نکرده و مدعی است امکان جابه جایی وجود ندارد، که اگر این همکاری هر چه سریع‌تر انجام شود کمک بزرگی است تا این تخریب زود‌تر اجرایی شود.

وی تصریح کرد: همکاران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) طبق اطلاعاتی که به ما داده اند از کلیه متخصصین تخریب در سطح کشور دعوت و جلساتی در تهران و منطقه برگزار کرده اند و به دنبال راه حلی هستند تا با کم‌ترین هزینه‌های جانبی بتوانند این کار را انجام دهند و به زودی این موضوع حل شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص شبهات مربوط به مسائل مالی حل نشده در این پروژه، اضافه کرد: با توجه به اینکه بودجه منطقه آزاد از سال قبل پیش بینی و تصویب شده و بابت این حادثه ردیف بودجه‌ای نداشت، اما توانستیم از منابع دیگر موضوع مالی را تأمین کرده و ۲۰ درصد قرارداد را به پیمانکار طرح پرداخت کنیم.

وی افزود: نمونه حادثه متروپل در دنیا به این شکل وجود نداشته و اگر دور و اطراف ساختمان خالی بود قطعا در اسرع وقت و با روش انفجار تخریب انجام می‌گرفت، اما حساسیت اصلی ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری است که پیرامون این سازه هستند و امنیت آن‌ها در کنار مرحله تخریب و سرعت در کار باید در نظرگرفته شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند خواستار ورود دادستان استان به موضوع به شکل جدی جهت سرعت بخشی کار شد و گفت: باید جهت تأمین مسکن با کمک نماینده مالک ساختمان برای ساکنین اطراف برج و جابه جایی جعبه‌های مخابرات هرچه سریع‌تر همکاری‌های لازم انجام شود که هفته آینده جهت هماهنگی بین‌بخشی برای تسریع در تخریب ساختمان متروپل توسط شورای تأمین بعنوان مهم‌ترین مرجع تصمیمات حاکمیتی، جلسه‌ای نیز برگزارخواهد شد.

در این مرحله ۱۰ میلیارد تومان به عنوان ۲۰ درصد مبلغ قرارداد به قرارگاه خاتم پرداخت شده است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی