تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

هشدار شی جینپینگ پس از هک شدن اطلاعات شهروندان چین

به دنبال آنکه یک هکر مدعی شد که اطلاعات یک میلیارد شهروند چینی را به سرقت برده است، رئیس‌جمهوری چین از نهاد‌های دولتی کشورش خواست برای "دفاع از امنیت اطلاعات" اقدام کنند.

کد خبر: ۱۳۳۲۸۵
۱۵:۱۰ - ۱۸ تير ۱۴۰۱

هشدار شی جینپینگ پس از هک شدن اطلاعات شهروندان چین

دیدارنیوز ـ به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، این هکر مدعی شده بود که اطلاعات را از پلیس ملی شانگ‌های به سرقت برده است. به گفته او، این اطلاعات شامل اسامی، آدرس، کد هویتی و شمار تلفن‌های همراه است.

کارشناسان امنیت سایبری "تایید" کرده‌اند که حداقل بخش کوچکی از اطلاعات ارائه شده "واقعی" است. این حجم ۲۳ ترابایتی از اطلاعات به مبلغ ۲۰۰ هزار دلار برای فروش گذاشته شده بود، اما بعدا پست مربوط به آن حذف شد.

هیچ کدام از مقام‌های چینی به این خبر واکنشی نداشتند و شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین هم اشاره مستقیمی به فروش این اطلاعات نکرد.

اما براساس گزارش روزنامه سوث چاینا مورنینگ پست، رئیس‌جمهوری چین از نهاد‌های دولتی کشورش خواسته تا از "امنیت اطلاعات و اطلاعات شخصی، حریم خصوصی و اطلاعات شرکتی محرمانه" دفاع کنند تا زمانی که مردم اطلاعات خودشان را برای دریافت خدمات دولتی ارائه می‌کنند، احساس امنیت کنند.

روز جمعه مدیران وب‌سایتی که این داده‌ها از طرف کاربری به نام "چاینادن" در آنجا برای فروش گذاشته شده بود، در اطلاعیه‌ای گفت: کاربران محترم چینی، به صفحه ما خوش آمدید. احتمالا شما به دلیل نشت داده‌های پلیس شانگ‌های اینجا هستید. این اطلاعات دیگر برای فروش قرار ندارد و پست‌های مرتبط با این موضوع حذف شده‌اند. ما دیگر اطلاعات مشابه و با کیفیت بالا از چینی‌ها برای فروش داریم. ما در چین و چینی نیستیم، بنابراین از قوانین چین تبعیت نمی‌کنیم.

منبع: ایسنا
برچسب ها: چین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی