تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...

دیوار حمام تاریخی منصوریه اردبیل «تخریب» شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: متاسفانه به دلیل برخی مسائل دیروز شاهد تخریب دیوار حیاط حمام تاریخی منصوریه بودیم که به محض اطلاع از موضوع، بلافاصله کارشناسان مربوطه این اداره‌کل از محل بازدید کردند تا با ارزیابی دقیق در زمینه مرمت این بنا اقدام سریع انجام شود.

کد خبر: ۱۳۳۲۶۷
۱۲:۲۳ - ۱۸ تير ۱۴۰۱

دیوار حمام تاریخی منصوریه اردبیل «تخریب» شددیوار حمام تاریخی منصوریه اردبیل «تخریب» شد

دیدارنیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از تخریب دیوار حیاط حمام تاریخی منصوریه اردبیل خبر داد و گفت: مرمت سریع مرمت این اثر تاریخی آغاز شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی میراث فرهنگی استان اردبیل، نادر فلاحی در بازدید از حمام تاریخی منصوریه در اردبیل اظهار داشت: متاسفانه به دلیل برخی مسائل دیروز شاهد تخریب دیوار حیاط حمام تاریخی منصوریه بودیم که به محض اطلاع از موضوع، بلافاصله کارشناسان مربوطه این اداره‌کل از محل بازدید کردند تا با ارزیابی دقیق در زمینه مرمت این بنا اقدام سریع انجام شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: پس از بررسی‌های اولیه مصالح مورد نیاز برای مرمت و احداث دیوار حیاط حمام منصوریه تامین و عملیات اجرایی آن آغاز شده و در حال حاضر نیز ادامه داد.

وی افزود: با توجه به پیشرفت کار و در اولویت بودن مرمت این بنا، با تسریع در عملیات اجرایی شاهد احداث و مرمت این دیوار بنای تاریخی تا فردا خواهیم بود و مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.

فلاحی به اشاره به دغدغه‌های موجود در این زمینه بیان کرد: با توجه به اینکه این ملک مشارکتی و در دست وراث است، برای مرمت بنا براساس ضوابط و مقررات میراث‌فرهنگی نیاز است که مالکان با اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان مشارکت داشته باشند، اما متاسفانه به دلیل ناهماهنگی موجود بین وراث تاکنون در این زمینه اقدامی نشده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با بیان اینکه طبق قوانین برای مرمت بنا حداقل باید ۵۰ درصد هزینه توسط مالک هزینه شود و در غیر این صورت ما نمی‌توانیم نسبت به مرمت اقدام کنیم، ادامه داد: با این حال به دلیل اهمیت موضوع، بلافاصله بعد از اطلاع عملیات مرمت دیوار تخریب‌شده با تامین هزینه‌ها و مصالح مورد نیاز توسط این اداره‌کل آغاز شده و تا فردا تکمیل می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی