تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.

کینه؛ انگیزه قتل «شینزو آبه»

تتسویا یاماگامی، ۴۱ ساله، که روز گذشته (جمعه) شینزو آبه نخست وزیر سابق ژاپن را به قتل رساند، در بازجویی‌ها ظاهرا به توطئه برای کشتن آبه اعتراف کرده، زیرا گفته است که دلیل این ترور این بوده که فکر می‌کرده نخست‌وزیر سابق با سازمانی مرتبط بود که او از آن کینه داشت.

کد خبر: ۱۳۳۲۴۵
۰۹:۰۵ - ۱۸ تير ۱۴۰۱

کینه؛ انگیزه قتل «شینزو آبه»

دیدارنیوز: به گفته پلیس، قاتل ادعایی که روز جمعه شینزو آبه را به ضرب گلوله کشت، معتقد بوده که نخست وزیر سابق ژاپن در یک "سازمان خاص" دست داشته است - و به گفته پلیس، دلایل این ترور سیاسی نبوده است.

به نقل از نیویورک پست، قاتل مظنون، تتسویا یاماگامی، ۴۱ ساله، تنها چند لحظه پس از اینکه به رهبر سابق ۶۷ ساله هنگام سخنرانی در منطقه غربی ناراشلیک کرد، دستگیر شد.

یاماگامی در بازجویی‌ها ظاهراً به توطئه برای کشتن آبه اعتراف کرده، زیرا گفته است که دلیل این ترور این بوده که فکر می‌کرده نخست‌وزیر سابق با سازمانی مرتبط بود که او از آن کینه داشت.

پلیس نام این سازمان را فاش نکرد یا جزئیات بیشتری در مورد آن ارائه نکرد، مشخص نیست این گروه اصلا وجود خارجی دارد یا خیر.

به گفته پلیس، به نظر می‌رسد این قتل دلایل سیاسی نداشته است.

پلیس افزود که یاماگامی در حین بازجویی به آرامی به سوالات پاسخ می‌داد و بازرسان هنوز در تلاش هستند تا مشخص کنند که آیا او به تنهایی عمل کرده است یا خیر.

پلیس گفت که قاتل مظنون ساکن نارا بود و به مدت سه سال در نیرو‌های دفاع از خود دریانوردی ژاپن کار می‌کرد، اما اکنون به نظر می‌رسد بیکار است. عکس‌ها و ویدیو‌های وحشتناکی منتشر شده است که ظاهراً یاماگامی را پشت سر آبه درست لحظاتی قبل از شلیک با یک تفنگ دست ساز نشان می‌دهد

مرگ آبه حدود ۵ ساعت و نیم بعد پس از انتقال سریع به بیمارستان اعلام شد. مقامات گفتند که او بر اثر جراحات عمیق در قلب و سمت راست گردنش تا حد مرگ خونریزی کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی