تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

هزینه بازسازی اوکراین پس از تجاوز روسیه؛ ۷۵۰ میلیارد دلار!

حدود ۱۳۰ روز پس از تجاوز نظامی روس‌ها به اوکراین که با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آغاز شد، دنیس شمیگال، نخست وزیر اوکراین گفت: امروز، خسارت‌های مستقیم به زیرساخت‌های اوکراین بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است، اما چه کسی هزینه برنامه بازسازی را که در حال حاضر ۷۵۰ میلیارد دلار برآورد شده است، پرداخت خواهد کرد.

کد خبر: ۱۳۳۰۹۲
۱۱:۲۲ - ۱۴ تير ۱۴۰۱

هزینه بازسازی اوکراین پس از تجاوز روسیه؛ ۷۵۰ میلیارد دلار!

دیدارنیوز: نخست وزیر اوکراین اعلام کرد، هزینه برنامه بازسازی سه مرحله‌ای کشور در پی حمله روسیه ۷۵۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دنیس شمیگال، نخست وزیر اوکراین در کنفرانس "بازسازی اوکراین" به میزبانی سوئیس همچنین گفت: جنگ روسیه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار به زیرساخت‌های اوکراین خسارت مستقیم وارد کرده است.

وی افزود: امروز، خسارت‌های مستقیم به زیرساخت‌های اوکراین بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است، اما چه کسی هزینه برنامه بازسازی را که در حال حاضر ۷۵۰ میلیارد دلار برآورد شده است، پرداخت خواهد کرد.

شمیگال تصریح کرد: دولت اوکراین معتقد است که یکی از منابع کلیدی تامین بودجه برای این برنامه بازسازی باید اموال مصادره شده از الیگارشی‌های روس باشد. مقامات روسیه این جنگ خونین را آغاز کردند، آن‌ها این خرابی وسیع را به بار آوردند و آن‌ها باید برای این کار مسئول شناخته شوند.

وی در ادامه گفت: برنامه بازسازی اوکراین سه مرحله‌ای خواهد بود؛ نخست تمرکز بر تعمییر بخش‌هایی، چون آبرسانی است که برای زندگی روزمره مردم بسیار مهم است و این کار در حال انجام است، دوم "بازسازی سریعی" است که به محض پایان جنگ آغاز خواهد شد، از جمله ساخت مسکن‌های موقت، بیمارستان و مدارس، و سوم بازسازی کل کشور در بلند مدت است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین نیز از طریق تماس ویدئویی در همین کنفرانس بین‌المللی گفت: هزینه بازسازی این کشور جنگ‌زده ۷۵۰ میلیارد دلار برآورد شده و مسئولیت آن بر عهده جهان دموکراتیک است. بازسازی اوکراین وظیفه تنها یک کشور نیست. این وظیفه مشترک کل جهان دموکراتیک است. بازسازی اوکراین بزرگترین کمک به حمایت از صلح جهانی است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی