تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

عراق از کشور‌های جهان خواست شهروندان خود را از اردوگاه الهول خارج کنند

مشاور امنیت ملی عراق از کشور‌های جهان خواست شهروندان خود را از اردوگاه الهول سوریه خارج کنند.

کد خبر: ۱۳۳۰۳۱
۱۶:۲۰ - ۱۳ تير ۱۴۰۱

عراق از کشور‌های جهان خواست شهروندان خود را از اردوگاه الهول خارج کنند

دیدارنیوز ـ به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دفتر اطلاع‌رسانی قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که الاعرجی در دیدار با هیئت مبارزه با تروریسم شورای امنیت ضمن اشاره به اینکه اردوگاه الهول سوریه تهدیدی برای عراق محسوب می‌شود، از کشور‌های جهان خواست شهروندان خود را از این اردوگاه خارج کنند.

طبق این بیانیه، الاعرجی ریاست نشست میان مسؤولان دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی عراق و هیئت مدیریت اجرایی مبارزه با تروریسم شورای امنیت را که از سوم تا هفتم ژوئیه جاری در عراق به سر می‌برند، بر عهده داشت.

در ادامه این بیانیه آمده است، در این نشست درباره همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در پرونده‌های مبارزه با تروریسم و نیز پرونده‌های تروریست‌های خارجی و راه‌های محاکمه آن‌ها و اجرای اصل عدم فرار از مجازات گفتگو شد.

طبق بیانیه یاد شده، الاعرجی در این دیدار تاکید کرد که عراق خط مقدم مبارزه با تروریسم در جهان محسوب می‌شود و فداکاری‌های بسیاری در مقابله با خطر گروه‌های تروریستی داشته و فتوای جهاد کفایی نیز نقش بزرگی در نابودی گروه تروریستی داعش ایفا کرد.

مشاور امنیت ملی عراق با اشاره به اینکه نابودی داعش با اراده و دلاوری نیرو‌های امنیتی عراق محقق شد، تاکید کرد: جامعه بین‌الملل باید به حمایت خود از عراق به ویژه در بستن پرونده اردوگاه الهول سوریه ادامه دهد و کشور‌های جهان باید شهروندان خود را از این اردوگاه خارج کنند تا تهدید و خطر آن برای عراق پایان یابد.

طبق بیانیه مذکور، شرکت‌کنندگان در این نشست راه‌های مبارزه با استفاده از فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی توسط گروه‌های تروریستی و نیز راه‌های حمایت از عراق در پروژه‌های مبارزه با تروریسم، جلوگیری از دستیابی تروریست‌ها به سلاح و مواد منفجره و اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت درباره مبارزه با تروریسم را بررسی کردند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: عراق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی