تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
هفته هفتم؛ محرومیت مردم!
بازی‌های لیگ باز هم بدون تماشاگر مرد و زن

هفته هفتم؛ محرومیت مردم!

رقابت‌های هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی آغاز می شود که طبق اعلام سازمان لیگ، همه دیدارها بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...
رکوردشکنی در ۳ دهه گذشته

نرخ بیکاری ۳ عضو اتحادیه اروپا به زیر ۳ درصد رسید

اداره آمار کمیسیون اروپا اعلام کرد که متوسط نرخ بیکاری در کشور‌های عضو منطقه یورو از ۶.۷ درصد در آوریل گذشته به ۶.۶ درصد در ماه مه ۲۰۲۲ کاهش یافته که کم‌ترین رقم ثبت شده از زمان ثبت داده‌های بیکاری منطقه یورو و اتحادیه اروپا در سال ۱۹۹۱ محسوب می‌شود.

کد خبر: ۱۳۲۸۶۳
۱۱:۴۳ - ۱۱ تير ۱۴۰۱

نرخ بیکاری ۳ عضو اتحادیه اروپا به زیر ۳ درصد رسید

دیدارنیوز: متوسط نرخ بیکاری در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در ماه مه ۲۰۲۲ به ۶.۱ درصد رسید که پایین‌ترین نرخ از سال ۱۹۹۱ تا کنون به شمار می‌رود.

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) روز جمعه اعلام کرد که متوسط نرخ بیکاری در کشور‌های عضو منطقه یورو نیز از ۶.۷ درصد در آوریل گذشته به ۶.۶ درصد در ماه مه ۲۰۲۲ کاهش یافته است که کم‌ترین رقم ثبت شده از زمان ثبت داده‌های بیکاری منطقه یورو و اتحادیه اروپا در سال ۱۹۹۱ محسوب می‌شود.

نرخ بیکاری ۳ عضو اتحادیه اروپا به زیر ۳ درصد رسید

بر پایه این گزارش، در حال حاضر ۱۳.۰۶۶ میلیون مرد و زن در اتحادیه اروپا و ۱۱.۰۰۴ میلیون مرد و زن در منطقه یورو بیکار هستند.

در میان کشور‌های عضو اتحادیه اروپا جمهوری چک با ۲.۵ درصد دارای پایین‌ترین نرخ بیکاری است و پس از آن، لهستان (۲.۷ درصد) و آلمان (۲.۸ درصد) قرار دارد. نرخ بیکاری در ۵ کشور عضو اتحادیه از ایالات متحده که نرخ بیکاری آن در ماه مه گذشته ۳.۶ درصد اعلام شده، پایین‌تر بوده است.

در مقابل، بالاترین نرخ بیکاری با ۱۳.۱ درصد در اسپانیا ثبت شده و ایتالیا (۸.۱ درصد) و سوئد (۷.۷ درصد) در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته است. البته یورواستات خاطرنشان کرده که نرخ بیکاری یونان در ماه مه هنوز اعلام نشده است؛ کشوری که نرخ بیکاری آن در آوریل گذشته ۱۲.۷ درصد گزارش شده بود.

نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا از ۸.۵ درصد در سال ۱۹۹۱ تا ۱۱.۵ درصد در سال ۱۹۹۴ صعود کرد و سپس تا ۷.۲ درصد در ۲۰۰۸ کاهش یافت. این نرخ سپس در سال ۲۰۱۳ به ۱۱.۳ درصد رسید، ولی سیر نزولی آن تا سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ ادامه یافت که نرخ ۶.۵ درصدی ثبت شد. سپس به دلیل وضع محدودیت‌های اجتماعی برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا تا ۷.۸ درصد افزایش یافت، ولی با رفع این محدودیت‌ها سیر نزولی آن دوباره آغاز شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی