تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش دوم

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان خوزستان مطرح کرد؛

بهره مندی افراد فاقد بیمه درمانی از طرح بیمه سلامت همگانی

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خوزستان گفت:افراد فاقد بیمه درمانی می‌توانند به صورت کاملا رایگان بیمه شوند.

کد خبر: ۱۳۲۷۷۷
۱۴:۵۶ - ۰۸ تير ۱۴۰۱

بهره مندی افراد فاقد بیمه درمانی از طرح بیمه سلامت همگانی


به گزارش دیدارنیوز_خوزستان: محمدرضا رضایی صبح امروز(۸ تیرماه )در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه یکی از مهم ترین بیمه ها، بیمه شخص ثالث است اظهار داشت: متولی اصلی بیمه شخص ثالت از سوی دولت،سازمان بیمه سلامت است.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان عنوان کرد: اجرایی شدن نسخه الکترونیک که پایه‌گذار آن بیمه ها بودند ،حرکت شایسته ای بود که از سال گذشته در استان اجرایی شد ،که عمده‌ترین آن بیمه سلامت و تامین اجتماعی بود.

وی با بیان اینکه با کمبود پزشک طرف قرارداد بیمه سلامت در استان خوزستان احساس می شود، گفت: آماده عقد قرارداد با پزشکان و مؤسسات درمانی هستیم.

رضایی با اینکه ۱۱ الی ۱۲ هزار نسخه الکترونیک در روز در خوزستان صادر می شود،تصریح کرد: مزیت نسخه نویسی الکترونیک این است که میزان بدهی روزانه به مؤسسات درمانی مشخص می شود.


سرپرست اداره کل بیمه سلامت خوزستان بیان داشت: با اعتباری که دولت در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار داد،موفق شدیم در سال ۱۴۰۱ مطالبات مؤسسات درمانی بخش خصوصی و دولتی پرداخت کنیم.


 وی یکی از مزایای بیمه سلامت همگانی برای سه دهک اول جامعه رایگان بودن برشمرد و گفت: افراد فاقد بیمه سلامت خودکار در سیستم به صورت کاملا رایگان بیمه می شوند.


رضایی در خصوص بیمه سلامت همگانی دهک های دیگر جامعه بیان کرد: حق بیمه برای دهک چهارم ۱۰ درصد از کل مبلغ( مبلغ کل حق بیمه یکسال ۱ میلیون ۱۰۴ هزارتومان ) ، برای دهک پنجم و ششم ۲۵ درصد درصد ،دهک های هفتم و هشتم ۵۰ درصد و دهک های نهم و دهم باید باید کل حق بیمه را به ازای هر نفر پرداخت کند.


سرپرست اداره کل بیمه سلامت خوزستان عنوان کرد: در این بیمه،افراد بیمار باید به پزشک خانواده ای که برای آن ها تعیین صشده مراجعه کنند و در صورت تشخیص پزشک به متخصص ارجاع داده می شوند.


رضایی با بیان اینکه مادران باردار و کودکان تا سن ۵ سالگی می‌توانند رایگان بیمه شوند افزود: زوج های نابارور می توانند برای درمان ناباروری تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال در سال از خدمات بیمه به شرط اینکه عضو صندوق دیگری نباشند بهره مند شده ،که پنج مرکز درمان ناباروری ، بیمارستان امام خميني(ره)،آریا،مرکز مهزیار، مرکز درمان ناباوری جهاد دانشگاهی فعالیت می‌کند،که طرف قرارداد ما در استان خوزستان ،بیمارستان گنجویان دزفول، بیمارستان امام خميني(ره) اهواز است.


سرپرست اداره کل بیمه سلامت خوزستان اظهار کرد: چهار هزار و ۲۸۲ نفر بیمار خاص اعم از هموفیلی، ام اس،پیوند اعضا و نظایر آن در خوزستان عضو صندوق هستند که در بحث پوشش دارویی از ۹۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه دارو را بیمه سلامت پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه خوزستان از لحاظ جمعیت رتبه چهارم را در کشور به خود اختصاص داده گفت: یک هزار و ۷۰۰ موسسه طرف قرارداد با بیمه سلامت در خوزستان وجود دارد ،که ۲ میلیون ۴۰۰ هزار بیمه شده دارد.

 سرپرست اداره کل بیمه سلامت خوزستان بیان کرد: همچنین مردم برای اینکه متوجه شوند تحت پوشش بیمه سلامت هستند یا خیر باید از طریق کد ستاره ۱۶۶۶ مربع اقدام کنند. بیمه‌شدگان می توانند شکایات خود را نیز در سامانه shekayat.ihio.gov.ir ثبت کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی