تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

تبریک «بایدن» به فنلاند، سوئد و ترکیه؛ اتحاد و امنیت جمعی ما تقویت می‌شود

«جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای به ترکیه، سوئد و فنلاند پس از توافق بر سر حمایت آنکارا از پیوستن این دو کشور شمال اروپا به ناتو تبریک گفت.

کد خبر: ۱۳۲۷۵۲
۱۰:۵۱ - ۰۸ تير ۱۴۰۱

تبریک «بایدن» به فنلاند، سوئد و ترکیه؛ اتحاد و امنیت جمعی ما تقویت می‌شود

دیدارنیوز: رئیس جمهور آمریکا به تفاهم ترکیه، سوئد و فنلاند درباره حمایت آنکارا از عضویت این کشور‌ها در ناتو واکنش نشان داد.

به نقل از آناتولی، «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای به ترکیه، سوئد و فنلاند پس از توافق بر سر حمایت آنکارا از پیوستن این دو کشور شمال اروپا به ناتو تبریک گفت.

بایدن در این ارتباط نوشت: «به فنلاند، سوئد و ترکیه به خاطر امضای یادداشت سه جانبه تبریک می‌گویم. این گامی حیاتی در جهت دعوت فنلاند و سوئد به ناتو است که اتحاد و امنیت جمعی ما را تقویت می‌کند و مسیری عالی برای آغاز اجلاس سران ناتو است.»

پیش از این، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، «ینس استولتنبرگ»، رئیس ناتو، «ساولی نینیستو»، رئیس جمهور فنلاند و «ماگدالنا اندرسون»، نخست وزیر سوئد درباره عضویت کشور‌های شمال اروپا در ناتو و نگرانی‌های آنکارا دیدار کرده بودند.

به دنبال این دیدار، تفاهم نامه‌ای بین سه کشور برای رفع نگرانی‌های متقابل در پیوستن به ناتو امضا شد.

سوئد و فنلاند ماه گذشته رسماً برای پیوستن به ناتو درخواست دادند، تصمیمی که به دلیل جنگ روسیه علیه اوکراین ایجاد شد. در مقابل، اما ترکیه از اعضای قدیمی این ائتلاف، اعتراض خود را به پیشنهاد‌های عضویت اعلام کرد و از سوئد و فنلاند به دلیل حمایت از گروه‌های تروریستی انتقاد کرد.

با این حال براساس یادداشت سه جانبه قرار شده است که فنلاند و سوئد از گروه‌های کردی YPG/PYD وابسته به پ‌ک‌ک و همچنین گروه‌های وابسته به فتح الله گولن حمایت نکنند در مقابل آنکارا از فنلاند و سوئد در برابر تهدیدات علیه امنیت ملی خود حمایت کامل می‌کنند.

علاوه بر این، سه کشور اعلام کرده اند که بعد از این هیچ تحریم تسلیحاتی بین آن‌ها وجود نخواهد داشت.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی