تیتر امروز

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!

دیدار «امیرعبداللهیان» با اردوغان و چاووش‌اوغلو؛ تحریم‌های یکجانبه علیه ایران درست نیست

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه در سفر روز گذشته (دوشنبه) خود به ترکیه با اردوغان و چاووش‌اوغلو رئیس جمهور و همتای ترکیه‌ای خود دیدار و گفتگو کرد. چاووش‌اوغلو در این دیدار اعلام کرد که تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را درست نمی‌داند.

کد خبر: ۱۳۲۶۵۲
۰۸:۲۱ - ۰۷ تير ۱۴۰۱

دیدار «امیرعبداللهیان» با اردوغان و چاووش‌اوغلو؛ تحریم‌های یکجانبه علیه ایران درست نیست

دیدارنیوز: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه کشورمان، در جریان سفر به آنکارا با «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه دیدار و رایزنی کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در جریان سفر به ترکیه بعد از دیدار و رایزنی با چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه، با رجب طیب اردوغان رییس جمهور این کشور همسایه نیز دیدار و رایزنی کرد.

امیر عبداللهیان بعداز ظهر روز دوشنبه برای اولین بار در کسوت وزیر امور خارجه دولت سیزدهم به دعوت همتای ترکیه‌ای خود راهی آنکارا شد.

دیدار «امیرعبداللهیان» با اردوغان و چاووش‌اوغلو؛ تحریم‌های یکجانبه علیه ایران درست نیست

چاووش‌اوغلو: تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را درست نمی‌دانیم

وزیر امور خارجه ترکیه دوشنبه‌شب در یک نشست خبری مشترک با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در آنکارا با اشاره به تحریم‌ها علیه ایران گفت که آنکارا همیشه مخالف تحریم‌های یکجانبه علیه ایران بوده است.

مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه دیشب در نشست خبری مشترک با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود در آنکارا اعلام کرد که «ما همیشه با با تحریم‌های یکجانبه علیه ایران مخالف بوده‌ایم و آن را درست نمی‌دانیم».

وی خواستار احیای توافق برجام شد و ابراز امیدواری کرد که همه طرف‌ها تدابیر لازم را برای احیای توافق هسته‌ای با ایران که به روابط اقتصادی و تجاری ما کمک زیادی خواهد کرد، اتخاذ کنند.

به گزارش آناتولی، چاووش‌اوغلو در ادامه با اشاره به همکاری ترکیه و ایران در زمینه مبارزه با تروریسم، این همکاری را مهم ارزیابی کرد و گفت که باید هر دو کشور به همکاری در این زمینه ادامه دهند.

وزیر امور خارجه ترکیه تأکید کرد که در دیدار با همتای ایرانی‌اش، علاوه بر روابط دوجانبه در مورد مسائل منطقه‌ای از جمله جنگ اوکراین، اوضاع عراق و افغانستان، سوریه و یمن نیز بحث و گفتگو کرده‌اند.

چاوو‌ش‌اوغلو در پایان اظهار داشت که می‌خواهند به سفر‌های متقابل به تهران و آنکارا شتاب ببخشند.

دیدار «امیرعبداللهیان» با اردوغان و چاووش‌اوغلو؛ تحریم‌های یکجانبه علیه ایران درست نیست

از سوی دیگر، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه پس از دیدار با حسین امیرعبدالهیان در توئیتی نوشت که از امیرعبداللهیان که اولین سفرش به ترکیه پس از تصدی سمت ریاست وزارت خارجه ایران بود، استقبال کردم.

وی در ادامه توئیت خود گفت که این دیدار درباره برگزاری شورای عالی همکاری راهبردی بین دو کشور انجام گرفت و قصد داریم همکاری‌های منطقه‌ای را بیش از این توسعه دهیم.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه به‌منظور نخستین دیدار دوجانبه به‌دعوت چاووش اوغلو همتای ترکیه‌ای خود در رأس هیئتی عازم آنکارا شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی