تیتر امروز

چاله برجام در جاده تایوان!

چاله برجام در جاده تایوان!

سال‌هاست که تمرکز آمریکا نسبت به غرب آسیا و منطقه خاورمیانه کم شده و اهداف و برنامه‌های استراتژیک و بلندمدتی در تایوان و معطوف به خطر حمله چین به آن کشور دارد، لذا برجام و نفوذ منطقه‌ای ایران،...
رولت روسی بر شقیقه ساپینتو و یحیی
بازیکنان خارجی و گران، درد یا درمان؟

رولت روسی بر شقیقه ساپینتو و یحیی

هر روز در مورد حضور بازیکنان جدید خارجی و نامدار در استقلال و پرسپولیس می‌شنویم، اما معلوم نیست که این اسامی برای این دو باشگاه پرطرفدار کاربردی هستند یا دردسرساز!

تخریب ۳۰ درصدی «قلعه تاریخی آل‌ علی» پس از زلزله چارک

پس از زلزله شدید و ۵.۶ ریشتری امروز (شنبه) در بندر چارک هرمزگان، قلعه تاریخی آل علی که در دوره قاجاریه ساخته شده با تخریب ۳۰ درصدی مواجه شده است.

کد خبر: ۱۳۲۴۲۸
۱۳:۱۷ - ۰۴ تير ۱۴۰۱

تخریب ۳۰ درصدی «قلعه تاریخی آل‌ علی» پس از زلزله چارک

دیدارنیوز: معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: ۳۰ درصد قلعه تاریخی آل علی بر اثر زلزله ۵.۶ ریشتری امروز - شنبه ۴ تیرماه - دچار خسارت و تخریب شد.

عباس نوروزی روز شنبه در این خصوص اظهار داشت: قلعه آل علی که در دوره قاجاریه ساخته شده است، در نزدیکی کانون زمین لرزه امروز قرار دارد.

وی ادامه داد: این بنا توسط شیخ صالح بن شیخ محمد آل علی یکی از حاکمان چارک ساخته‌شده که به دلیل داشتن مالکیت شخصی هنوز در فهرست آثار ملی کشور به ثبت نرسیده است.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۶ در امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت هشت وهفت دقیقه امروز بخش چارک از توابع بندرلنگه هرمزگان را لرزاند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی