تیتر امروز

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!

در آستانه سفر بایدن؛ جوانترین زندانی سیاسی عربستان آزاد شد

در آستانه سفر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به عربستان سعودی، مرتجی قریریص جوانترین زندانی سیاسی در عربستان آزاد شده است. عربستان در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد به عنوان بخشی از فرمان پادشاهی، مجازات اعدام را در حق کسانی که در سنین خردسالی مرتکب جنایت‌هایی شده‌اند، لغو خواهد کرد.

کد خبر: ۱۳۲۴۱۶
۱۱:۳۶ - ۰۴ تير ۱۴۰۱

در آستانه سفر بایدن؛ جوانترین زندانی سیاسی عربستان آزاد شد

دیدارنیوز: مقامات سعودی در آستانه سفر رئیس جمهوری آمریکا به ریاض، "جوانترین زندانی سیاسی" این کشور را آزاد کردند.

به نقل از سایت عربی ۲۱، سازمان اروپایی-سعودی حقوق بشر اعلام کرد، "مرتجی قریریص" زمانی که تنها ۱۰ سال داشت به دلیل مشارکت در اعتراضات بهار عربی در سال ۲۰۱۱ بازداشت شد.

پس از گذشت چهار سال از زندان موقت و قبل از تولد ۱۸ سالگی قریریص، برگه اتهامی به وی ارائه شد که مجازات اعدام را توصیه می‌کرد.

دادستان کل عربستان مدعی شده بود که قریریص وابسته به یک "گروه تروریستی افراطی" است و در جریان اعتراضات اقدامات خشونت‌باری از جمله کمک به آماده‌سازی کوکتل مولوتوف را مرتکب شده، اما قریریص این اتهامات را رد کرده است.

عربستان در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد به عنوان بخشی از فرمان پادشاهی، مجازات اعدام را در حق کسانی که در سنین خردسالی مرتکب جنایت‌هایی شده‌اند، لغو خواهد کرد.

براساس بیانیه کمیسیون حقوق بشر تحت حمایت دولت عربستان، مجازات هر شخصی که به دلیل ارتکاب جنایت‌هایی در سنین خردسالی محکوم به اعدام شده باشند به تحمل حبس بیش از ۱۰ سال در بازداشتگاه نوجوانان مبدل خواهد شد.

پس از اینکه رسانه‌های غربی گزارش‌های مختلفی از پرونده قریریص منتشر کردند، فشار‌های بین‌المللی بر عربستان افزایش یافت و تعدادی از سازمان‌های حقوق بشری بازداشت وی را محکوم کردند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی