تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...

«جریان صدر» در دولت عراق مشارکت نمی‌کند

محمد صالح العراقی، از نزدیکان مقتدی صدر با اشاره به اینکه برخی احزاب سیاسی درصدد اجرای یک طرح "خبیثانه" هستند، اعلام کرد که جریان صدر همانطور که در پارلمان با این افراد مشارکت ندارد، در دولت نیز مشارکت نخواهد کرد.

کد خبر: ۱۳۲۴۰۵
۱۰:۲۲ - ۰۴ تير ۱۴۰۱

«جریان صدر» در دولت عراق مشارکت نمی‌کند

دیدارنیوز: پس از استعفای نمایندگان جریان صدر از پارلمان عراق، یکی از نزدیکان رهبر این جریان از عدم مشارکت جریان صدر در روند تشکیل دولت جدید این کشور خبر داد.

محمد صالح العراقی، از نزدیکان مقتدی صدر با انتشار پیامی در فیسبوک نوشت: برخی احزاب سیاسی درصدد اجرای یک طرح "خبیثانه" هستند.

وی گفت: این طرح شامل تعیین یک وزیر از جریان صدر و یا فرد جدا شده از آن در ترکیب دولت جدید است.

العراقی ادامه داد: هدف از این طرح ساکت کردن حامیان جریان صدر و متهم کردن آن به مشارکت در دولت فاسدی است که درصدد تشکیل آن هستند.

وی در ادامه نسبت به پیامد‌های این اقدام "وقیحانه" هشدار داد و تاکید کرد: جریان صدر همانطور که در پارلمان با این افراد مشارکت ندارد، در دولت نیز مشارکت نخواهد کرد.

العراقی همچنین تاکید کرد که جریان صدر نه در گفتگو‌های این چنینی و نه در هیچ چیز دیگری نماینده‌ای نخواهد داشت.

وی همچنین نسبت به تلاش برای خدشه وارد کردن به وجهه جریان صدر هشدار داد و گفت که پاسخ جریان به چنین اقدامی "غیرقابل پیش‌بینی" خواهد بود.

«جریان صدر» در دولت عراق مشارکت نمی‌کند

بخش رسانه‌ای پارلمان عراق پنج‌شنبه اعلام کرد، نمایندگان جدید در داخل پارلمان ادای سوگند کردند که این نمایندگان جایگزین‌های نمایندگان مستعفی از جریان صدر هستند.

اخیرا مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق از نمایندگان فراکسیونش در پارلمان خواست استعفا بدهند. محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق استعفای آن‌ها را پذیرفت.

مقتدی صدر در اظهاراتی تلویزیونی گفته بود: ماندن فراکسیون صدر مانعی در برابر تشکیل دولت بوده، پس تمامی نمایندگان فراکسیون آماده استعفا هستند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی