تیتر امروز

دود بیخیالی عراقی‌ها در چشم مردم خوزستان
دیدار از وضعیت این روز‌های تالاب هورالعظیم گزارش می‌دهد

دود بیخیالی عراقی‌ها در چشم مردم خوزستان

دوم شهریور بود که نخستین خبر آتش سوزی بزرگ در بخش عراقی هورالعظیم و استنشاق دود ناشی از آن در شهر‌های استان خوزستان روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت و حالا با گذشت چهل روز از آن اتفاق هورالعظیم همچنان...
۱۵ گل بدون شادی!
نگاهی به هفته هفتم لیگ برتر

۱۵ گل بدون شادی!

هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر پس از بازگشت ملی پوشان از اردوی تیم ملی با شرایط خاصی برگزار شد بدون شادی و با مچ بندهای مشکی!
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان خبر داد؛

بانوان سرپرست خانوار بیمه اجتماعی می شوند

کد خبر: ۱۳۲۳۵۸
۱۴:۱۹ - ۰۲ تير ۱۴۰۱

بانوان سرپرست خانوار بیمه اجتماعی می شوند

 

 دیدارنیوز: به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان خوزستان، نشستی با حضور حسین سلاسل مدیر صندوق استان ، مریم مراد اسکندری مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان و اشکان مرادی معاون اشتغال اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری در راستای فعال سازی ظرفیت های تفاهم نامه همکاری در محل استانداری برگزار شد. 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در این نشست گفت: درصدد افزایش ضریب پوشش بیمه اجتماعی بانوان در استان هستیم و در همین راستا کانون بانوان در کلیه شهرستانها با حضور مدیر و کارشناسان صندوق بیمه اجتماعی نشست هایی را برگزار و اهداف این صندوق جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خدمات به جامعه هدف تبیین خواهد شد. 

وی افزود: برای برخورداری بانوان سرپرست خانوار از مزایای مستمری بازنشستگي ، ازکارافتادگی و مستمری بازماندگان، با کمک مشاور امور بانوان در فرمانداری ها، افراد واجد شرایط شناسایی و جهت ثبت نام و عضویت به دفاتر کارگزاری صندوق در استان معرفی می شوند.

حسین سلاسل نیز با اشاره به اهمیت بیمه اجتماعی و پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه توسط دولت ، گفت: بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی، دولت در راستای برقراری عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار کم‌ درآمد ، با ایفای نقش کارفرما حدود ۷۰ درصد حق بیمه را در این صندوق پرداخت می نماید و افراد واجد شرایطی که هنوز به عضویت این صندوق درنیامده اند از این یارانه بیمه ای دولت محروم هستند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان افزود: با توجه به هدف گذاری جذب یک‌ میلیون نفر بیمه شده جدید در کشور ، حدود ۲۵ هزار نفر سهمیه استان خوزستان در سال جاری است که تلاش می کنیم با استفاده از همه ظرفیت ها، تا پایان سال این سهمیه را محقق کنیم.

برچسب ها: بیمه بانوان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی