تیتر امروز

یک وب‌سایت خبری فاش کرد

ولیعهد سعودی به دنبال اجازه برای تل آویو به جهت خرید ملک در مکه و مدینه

یک وب‌سایت خبری فاش کرد، ولی‌عهد سعودی دنبال اجرای طرحی است که به صهیونیست‌ها اجازه خرید ملک در مکه و مدینه را می‌دهد.

کد خبر: ۱۳۲۳۱۰
۱۵:۲۶ - ۰۱ تير ۱۴۰۱

ولیعهد سعودی به دنبال اجازه برای تل آویو به جهت خرید ملک در مکه و مدینه

دیدارنیوز ـ منابع سعودی از طرح‌هایی به منظور واگذاری املاکی در شهر‌های مکه و مدینه به صهیونیست‌ها به دستور «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی خبر دادند.

به گزارش فارس و بر اساس گزارش «سعودی لیکس»، این منابع افزودند، بن سلمان با اجازه دادن به صهیونیست‌ها برای تملک در مکه و مدینه و افزایش نفوذ علنی آنها، در‌های عادی‌سازی را کاملا باز کرده است.

در ادامه این گزارش آمده، «ماشین رسانه‌ای» وابسته به خاندان حاکم سعودی در آوریل گذشته شروع به صحبت درباره پیش‌نویس طرحی جدید درباره مالکیت املاک کرد و افزود، این طرح شامل اصلاحاتی است که به غیر سعودی‌ها نیز اجازه مالکیت املاک در داخل مدینه و مکه را می‌دهد.

سیستمی که تا کنون در این مورد به آن استناد می‌شده و مصوبه آوریل ۲۰۰۰ است، می‌گوید، هیچ غیرسعودی نمی‌تواند حق مالکیتی بر املاک موجود در مکه و مدینه جز از طریق ارث داشته باشد.

در ادامه این گزارش آمده، طرح بن سلمان به شرکت‌ها و شخصیت‌های صهیونیست اجازه می‌دهد املاک موجود در مکه و مدینه را به گذرنامه‌های غیراسرائیلی خود از جمله گذرنامه‌های آمریکایی و اروپایی خریداری کنند.

اخیرا و به دنبال گمانه‌زنی‌های اخیر درباره تلاش میانجیگرانه آمریکا برای عادی سازی روابط بین عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی، وزیر خارجه تل‌آویو در این باره اظهارنظر کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی