تیتر امروز

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!
هشدار وزارت بهداشت درباره بالا رفتن آمار مبتلایان کرونا

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!

به گفته دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ایران وضعیت خوبی در مواجهه با کرونا دارد، اما وزارت بهداشت هشدار داده که در چند روز اخیر آمار ابتلا به کووید ۱۹ بالا رفته است.
گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!
وقتی زور وزارت میراث فرهنگی به سازمان هواپیمایی نمی‌رسد

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!

زمانی که عزت‌الله ضرغامی مشغول گردش در منطقه آزاد اروند در هفته گذشته بود، سازمان هواپیمایی کشور تصمیم گرفت نرخ بلیت گردشگران غیر ایرانی را با دلار محاسبه کند؛ موضوعی که واردات گردشگر را تضعیف...
پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.

هواشناسی ایران؛ گردوخاک در ۱۸ استان

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز و فردا در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست. در منطقه زابل طی سه روز آینده وزش باد شدید و گردوخاک پدیده غالب است.

کد خبر: ۱۳۲۱۶۶
۰۸:۰۷ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

هواشناسی ایران؛ گردوخاک در ۱۸ استان

دیدارنیوز: سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی و رشد ابر‌های همرَفتی در برخی استان‌ها طی فردا نسبت به وزش باد‌های شدید و گردوخاک در ۱۸ استان کشور هشدار داد.

بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در ارتفاعات البرز مرکزی، شمال و شرق هرمزگان، چهارشنبه در شمال استا‌ن‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات کرمان و پنجشنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل و برخی مناطق سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

روز جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی، برخی مناطق اردبیل و ارتفاعات هرمزگان و شنبه هفته آینده در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی این وضعیت پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز و فردا در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست. در منطقه زابل طی سه روز آینده وزش باد شدید و گردوخاک پدیده غالب است. همچنین فردا و روز پنجشنبه تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر مواج خواهد بود.

توصیف سامانه اول: فعالیت سامانه بارشی و رشد ابر‌های همرَفتی (به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب)

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

نوع مخاطره: رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد تگرگ

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۱: ارتفاعات مازندران و تهران.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۱: شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل.

اثر مخاطره: احتمال صاعقه، احتمال آب‌گرفتگی و جاری شدن روان‌آب به شکل محدود و محلی، احتمال آسیب به تابلو‌های تبلیغاتی و سازه‌های موقت و شکستن نهال‌ها و درختان فرسوده، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا و احتمال پرتاب اشیاء از ساختمان‌های نیمه‌کاره

توصیه: عدم اتراق در کنار رودخانه‌ها، احتیاط در تردد از حاشیه مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در چرای دام و استحکام سازه‌های موقت، تابلو‌های تبلیغاتی و غیره، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره.

توصیف سامانه دوم: باد و گردوخاک

نوع مخاطره: وزش باد شدید، در نقاط مستعد خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۱: سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی، شرق خراسان رضوی.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۱: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، همدان، قزوین، مرکزی، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، سمنان، ایلام، شمال فارس، کرمان.

اثر مخاطره: احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، احتمال تاخیر در پروازها، کاهش شعاع دید، پرتاب اشیاء از ساختمان‌های نیمه‌کاره و احتمال سقوط تابلو‌های تبلیغاتی.

توصیه: احتیاط در تردد به‌ویژه در جاده‌های بیابانی، استحکام سازه‌های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره، عدم حضور افراد آسیب پذیر در فضای باز.

توصیف سامانه: تقویت گرادیان فشاری و نفوذ غبار

زمان شروع: سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۱

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

نوع مخاطره: خیزش و نفوذ گردوخاک، وزش باد شدید موقت

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۱: خوزستان، ایلام.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۱: خوزستان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، قم.

اثر مخاطره: کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، آسیب به صنایع حساس به گردوخاک و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، اختلال در تردد، احتمال تاخیر و لغو پرواز.

توصیه: اجتناب از حضور در فضای باز برای تمام گروه‌های حساس، عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره، مدیریت و محافظت از صنایع حساس به گردوخاک، اجتناب از سفر‌های غیرضروری.

توصیف سامانه اول: افزایش سرعت باد

زمان شروع: پیش از ظهر چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

زمان پایان: بعدازظهر جمعه ۱۴۰۱/۰۴/۰۳

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع امواج ۱ تا ۱.۵ متر در سواحل و ۲ تا ۳ متر در فراسواحل

منطقه اثر: تنگه هرمز و دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: احتمال آسیب به قفس‌ها و تور‌های صیادی، خسارت به قایق و شناور‌های کوچک و اختلال در فعالیت‌های دریایی.

توصیه: ممنوعیت شنا، محدودیت و احتیاط در تردد‌های دریایی بویژه تردد با شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط فعالان بخش دریایی.

توصیف سامانه دوم: افزایش سرعت باد

زمان شروع: اواخر وقت چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

زمان پایان: اواخر وقت پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۲

نوع مخاطره: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج

منطقه اثر: مناطق ساحلی و دور از ساحل در نواحی مرکزی و شرقی دریای خزر، در استان‌های مازندران و گلستان.

اثر مخاطره: احتمال عرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس‌ها و تور‌های صیادی، خسارت به قایق و شناور‌های کوچک.

توصیه: احتیاط در شنا، احتیاط در تردد‌های دریایی به‌ویژه تردد با شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط فعالان بخش دریایی.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی