تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

انتقاد شدید پزشکیان از «بانکی‌پور»: مشکل جوانان ما بیکاری، فقر و نبودن مسکن است؛ نه ازدواج!

مسعود پزشکیان، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد شدید از بانکی‌پور، نماینده اصفهان که طرح جنجالی ازدواج دختران ایرانی با اتباع خارجی (ازدواج بین المللی) را مطرح کرده بود، گفت: مشکل جوانان ما ازدواج کردن نیست بلکه بیکاری، فقر، نبودن مسکن مناسب و عدم اطمینان به آینده است. تا پول نداشته باشی چطور می‌خواهی یک نفر را بیاوری همراه خودت کنی؟ وقتی نمی‌توانی خانه کرایه کنی و چهارتا پوشک برای بچه ات بخری چطور می‌خواهی بچه دار شوی؟

کد خبر: ۱۳۲۱۵۳
۱۹:۱۶ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

انتقاد شدید پزشکیان از «بانکی‌پور»؛ مشکل جوانان ما بیکاری، فقر و نبودن مسکن است؛ نه ازدواج!

دیدارنیوز: نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به سخنان نماینده اصفهان مبنی بر "ازدواج بین المللی" دختران ایرانی، گفت: در هر شرایطی چنین ادبیاتی قابل قبول نیست بالاخره فردی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی نشسته و نماینده مجلس است نباید با چنین ادبیاتی صحبت کند. با ابراز چنین سخنانی باید برگردیم ببینیم چه سیاست گذاری‌های در حوزه فرهنگ انجام دادیم که چنین وضعیتی شده است.

مسعود پزشکیان با بیان این مطلب گفت: می‌گویند زنان و مردان از نظر جمعیت برابر هستند چطور می‌گویند زنان با مردان خارجی ازدواج کنند پس برای مردان چه راه حلی دارند، اگر قرار است راه حل دهیم راه حلی باشد که عزت، سربلندی و جایگاه مملکت و زنان مان حفظ شود نه اینکه به گونه‌ای صحبت کنیم که جایگاه آن‌ها تخریب شود.

وی ادامه داد: چرا به فکر درست کردن فرهنگ جامعه خودمان نیستیم که باعث شده است طلاق اینگونه افزایش یابد و مسائل و مشکلات اخلاقی بوجود آید؟ این مسائل را درست کنیم بعد راهکار ازدواج بین المللی بدهیم. قطعا این سخنان قابل دفاع نیست و معلوم نیست از کجا این حرف‌ها را می‌زند.

پزشکیان در پاسخ به این سوال که چنین سخنانی در حالی در مورد زنان ایرانی مطرح می‌شود که از آن طرف اجازه ورود به ورزشگاه را ندارند و چنین سخنانی رفتار‌های ضد زن را در جامعه بیشتر نمی‌کند، گفت: اگر کسانی که چنین دیدگاه‌های دارند درست عمل می‌کردند به اینجا نمی‌رسیدیم. چطور الان در نماز جمعه خانم‌ها و آقایان باهم هستند یا وقتی مراسم مذهبی دارند هم خانم‌ها و هم آقایان حضور دارند چرا ما اجازه نمی‌دهیم در مراسمی که فکر می‌کنیم خوب نیست مرد و زن باهم نباشند، ولی جایی که فکر می‌کنیم خوب است باید باشند.

وی افزود: این نگاه جای اشکال دارد ما باید کاری از نظر فرهنگی انجام می‌دادیم که به همان دلیلی که زنان می‌توانستند در آن مکان‌ها و مراسم‌ها حضور داشته باشند در ورزشگاه‌ها هم حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: مشکل جوانان ما ازدواج کردن نیست بلکه بیکاری، فقر، نبودن مسکن مناسب و عدم اطمینان به آینده است. تا پول نداشته باشی چطور می‌خواهی یک نفر را بیاوری همراه خودت کنی؟ وقتی نمی‌توانی خانه کرایه کنی و چهارتا پوشک برای بچه ات بخری چطور می‌خواهی بچه دار شوی؟ این‌ها بحث‌های لاینحلی است که ما جوابی برای آن‌ها نداریم بعد اینجا تشویق می‌گذاریم که اگر اینگونه شد ما فلان چیز را می‌دهیم این راه حلی نیست که مشکل ما را حل کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد: مهمترین مسئله‌ای که باید به عنوان راه حل داشته باشیم این است که برای جوانانی که الان در سن کار هستند شغل با درآمد مناسب ایجاد کنیم که بتواند زندگی و ازدواج کنند بعد بگویم بچه دار شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی