تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

کرونا فراموش شد؛ پرستارانی که دیگر خواهان ندارند!

پس از دوران دشوار و بسیار سختی که بیماری مرگبار «کرونا» برای پرستاران و کادر درمان کشورمان رقم زد و باعث شد آنها تحت فشار شدید کاری و دوری از خانواده باشند و حتی همکاران نزدیک خود را از دست بدهند، حالا این روزها خبر می‌رسد که به چند هزار پرستار دیگر نیازی نیست و با فروکش کردن کرونا، آنها دیگر خواهانی ندارند!

کد خبر: ۱۳۲۱۲۱
۱۲:۵۱ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

کرونا فراموش شد؛ پرستارانی که دیگر خواهان ندارند!

دیدارنیوز: کادر بهداشت و درمان در ایام شیوع بیماری کرونا خوش درخشیدند، در روزگاری که ویروس منحوس کرونا بر شهر سایه انداخته بود و برخی از افراد حتی حاضر نبودند برای پرستاری از عزیزان خود که به این بیماری مبتلا شده‌اند در بیمارستان حضور پیدا کنند، کادر بهداشت و درمان به‌ویژه پرستاران از جان خود مایه گذاشتند و حتی بسیاری از آن‌ها از دیدن خانواده خود نیز محروم بودند.

آمار شهدای مدافع سلامت در کشور نیز گواه ایثارگری این قشر است، از جان خود گذشتند تا خانواده‌ای داغدار نشود، کمبود نیروی پرستاری یکی از مهم‌ترین چالش‌های سیستم بهداشت و درمان در پیک‌های متعددکرونایی بود، برای کمبود نیروی پرستاری وزارت بهداشت و درمان طی فراخوانی از نیرو‌های پرستاری که طرح آن‌ها به اتمام رسیده بود، دعوت به همکاری کرد و این افراد در قالب قرارداد ۸۹ روزه در مراکز درمانی مشغول به‌کار شدند.

همچنین تعدادی نیرو به‌عنوان کمک پرستار نیز در ایام شیوع کرونا در مراکز درمانی به‌کارگیری شدند تا بتوانند باری از دوش کادر بهداشت و درمان بردارند، اما با فروکش کردن کرونا، این نیرو‌ها در حال تعدیل هستند.

حال این سوأل پیش می‌آید که آیا دولت نباید تسهیلاتی را برای جذب و بکارگیری این نیرو‌ها که در موقع بحران به کمک سیستم بهداشت و درمان شتافتند، قائل شود؟ آیا این مسئله موجب نمی‌شود تا در بحران‌های بعدی رغبت افراد برای کمک‌رسانی کم شود؟

بهرام مرادی- رئیس هیات مدیره نظام پرستاری شهرکرد با اشاره به اینکه مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری در ایام شیوع کرونا با کمبود نیروی پرستاری مواجه شدند، اظهار کرد: طبق مجوزی از سوی وزارت بهداشت و درمان تعدادی نیروی پرستاری برای جبران این کمبود در چند قالب بکارگیری شد، تعدادی با قرارداد ۸۹ روزه و تعدادی نیز با تمدید طرح پرستاری در ایام کرونا در بیمارستان‌ها بکارگیری شدند.

وی افزود: پس از فروکش کردن کرونا، این نیرو‌ها تعدیل شدند، پیگیری‌های متعدد برای بازگشت به‌کار این نیرو‌ها در قالب نیرو‌های پیمانی صورت گرفت، اما وزارت بهداشت و درمان با این مسئله مخالفت کرد.

مرادی گفت: تعداد نیرو‌های قرارداد موقت پرستاری در چهارمحال و بختیاری محدود بود و در تلاش هستیم این نیرو‌ها به سیستم بهداشت و درمان بازگردند، در حال حاضر نیز با کمبود نیروی پرستاری مواجه هستیم.

رئیس هیات مدیره نظام پرستاری شهرکرد بیان کرد: بخشی از کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان‌ها از طریق استخدام و تغییر وضعیت کار معین به پیمانی تامین می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی