تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.

اجاره بها در تهران؛ افزایش ۱۱۰۰ درصدی در ۱۲ سال!

بر اساس آمارهای جدید، میانگین اجاره بهای مسکن در تهران، طی ۱۲ سال چیزی حدود ۱۱۰۰ درصد افزایش داشته است؛ یعنی در این ۱۲سال، اجاره بهای مسکن در تهران، ۱۲برابر شده است!

کد خبر: ۱۳۲۰۰۷
۰۹:۴۱ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

اجاره بهای شهر تهران در ۱۲ سال، ۱۲ برابر شد

دیدارنیوز: داده‌های مرکز آمار حاکی از آن است که میانگین اجاره بهای مسکن در تهران، طی ۱۲ سال چیزی حدود ۱۱۰۰ درصد افزایش داشته است؛ یعنی در این ۱۲سال، اجاره بهای مسکن در تهران، ۱۲برابر شده است.

این روز‌ها اگر سری به بنگاه‌های املاک در تهران بزنید و یا لحظاتی پای درد و دل مستاجر‌ها بنشینید، متوجه می‌شوید که طی تنها چند سال، شاهد افزایش شدید قیمت مسکن و از سویی دیگر اجاره بها در شهر‌های کشور و خصوصا تهران بوده‌ایم؛ برای مثال پولی که اکنون برای اجاره بها در محل زندگی خود می‌پردازید، احتمالا ۴ یا ۵سال پیش برای خرید مسکن در همین محله مکفی بود.

اما بیایید دقیق‌تر نگاهی به آمار رسمی بیاندازیم و افزایش اجاره بها در تهران طی ۱۲سال را مشاهده کنیم؛ یعنی از تابستان سال۱۳۸۸ تا تابستان سال ۱۴۰۰؛ شاید باورش برایتان سخت باشد؛ اما در این ۱۲سال شاهد افزایش ۱۲برابری اجاره بهای مسکن در تهران بوده‌ایم؛ یعنی در ۱۲سال، اجاره بهای مسکن در تهران ۱۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

اجاره بهای شهر تهران در ۱۲ سال، ۱۲ برابر شد

در نمودار بالا میزان افزایش اجاره بهای مسکن در تهران طی ۱۲سال اخیر را مشاهده می‌کنید؛ همانطور که مشخص است، بیشترین افزایش اجاره بها در بین مناطق ۲۲گانه تهران مربوط به منطقه یک بوده است؛ اجاره بها در این منطقه چیزی بیش از ۱۴برابر شده است؛ پس از آن، منطقه دو در رتبه دوم قرار دارد؛ اجاره بهای مسکن در این منطقه نیز با فاصله اندک نسبت به منطقه ۲، کمی کمتر از ۱۴برابر افزایش یافته است؛ پس از آن نیز منطقه ۵ در رتبه سوم افزایش اجاره بها قرار دارد؛ اجاره بهای مسکن در منطقه۵ بیش از ۱۳برابر و پس از آن منطقه۴ با افزایشی ۱۲برابری، رتبه چهارم افزایش اجاره بها را داشته است.

کمترین افزایش اجاره بها طی این ۱۲سال، مربوط به منطقه ۱۹بوده است؛ اجاره بهای مسکن در منطقه ۱۹ حدود ۸برابر افزایش یافت؛ پس از آن نیز منطقه ۱۸ در رتبه بعدی قرار دارد که اجاره بهای آن نیز کمی بیش از ۸برابر افزایش یافته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی