تیتر امروز

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!
هشدار وزارت بهداشت درباره بالا رفتن آمار مبتلایان کرونا

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!

به گفته دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ایران وضعیت خوبی در مواجهه با کرونا دارد، اما وزارت بهداشت هشدار داده که در چند روز اخیر آمار ابتلا به کووید ۱۹ بالا رفته است.
گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!
وقتی زور وزارت میراث فرهنگی به سازمان هواپیمایی نمی‌رسد

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!

زمانی که عزت‌الله ضرغامی مشغول گردش در منطقه آزاد اروند در هفته گذشته بود، سازمان هواپیمایی کشور تصمیم گرفت نرخ بلیت گردشگران غیر ایرانی را با دلار محاسبه کند؛ موضوعی که واردات گردشگر را تضعیف...
پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.

اجاره بها در تهران؛ افزایش ۱۱۰۰ درصدی در ۱۲ سال!

بر اساس آمارهای جدید، میانگین اجاره بهای مسکن در تهران، طی ۱۲ سال چیزی حدود ۱۱۰۰ درصد افزایش داشته است؛ یعنی در این ۱۲سال، اجاره بهای مسکن در تهران، ۱۲برابر شده است!

کد خبر: ۱۳۲۰۰۷
۰۹:۴۱ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

اجاره بهای شهر تهران در ۱۲ سال، ۱۲ برابر شد

دیدارنیوز: داده‌های مرکز آمار حاکی از آن است که میانگین اجاره بهای مسکن در تهران، طی ۱۲ سال چیزی حدود ۱۱۰۰ درصد افزایش داشته است؛ یعنی در این ۱۲سال، اجاره بهای مسکن در تهران، ۱۲برابر شده است.

این روز‌ها اگر سری به بنگاه‌های املاک در تهران بزنید و یا لحظاتی پای درد و دل مستاجر‌ها بنشینید، متوجه می‌شوید که طی تنها چند سال، شاهد افزایش شدید قیمت مسکن و از سویی دیگر اجاره بها در شهر‌های کشور و خصوصا تهران بوده‌ایم؛ برای مثال پولی که اکنون برای اجاره بها در محل زندگی خود می‌پردازید، احتمالا ۴ یا ۵سال پیش برای خرید مسکن در همین محله مکفی بود.

اما بیایید دقیق‌تر نگاهی به آمار رسمی بیاندازیم و افزایش اجاره بها در تهران طی ۱۲سال را مشاهده کنیم؛ یعنی از تابستان سال۱۳۸۸ تا تابستان سال ۱۴۰۰؛ شاید باورش برایتان سخت باشد؛ اما در این ۱۲سال شاهد افزایش ۱۲برابری اجاره بهای مسکن در تهران بوده‌ایم؛ یعنی در ۱۲سال، اجاره بهای مسکن در تهران ۱۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

اجاره بهای شهر تهران در ۱۲ سال، ۱۲ برابر شد

در نمودار بالا میزان افزایش اجاره بهای مسکن در تهران طی ۱۲سال اخیر را مشاهده می‌کنید؛ همانطور که مشخص است، بیشترین افزایش اجاره بها در بین مناطق ۲۲گانه تهران مربوط به منطقه یک بوده است؛ اجاره بها در این منطقه چیزی بیش از ۱۴برابر شده است؛ پس از آن، منطقه دو در رتبه دوم قرار دارد؛ اجاره بهای مسکن در این منطقه نیز با فاصله اندک نسبت به منطقه ۲، کمی کمتر از ۱۴برابر افزایش یافته است؛ پس از آن نیز منطقه ۵ در رتبه سوم افزایش اجاره بها قرار دارد؛ اجاره بهای مسکن در منطقه۵ بیش از ۱۳برابر و پس از آن منطقه۴ با افزایشی ۱۲برابری، رتبه چهارم افزایش اجاره بها را داشته است.

کمترین افزایش اجاره بها طی این ۱۲سال، مربوط به منطقه ۱۹بوده است؛ اجاره بهای مسکن در منطقه ۱۹ حدود ۸برابر افزایش یافت؛ پس از آن نیز منطقه ۱۸ در رتبه بعدی قرار دارد که اجاره بهای آن نیز کمی بیش از ۸برابر افزایش یافته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی