تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.

گران‌ترین و ارزان‌ترین میوه‌های تابستانی

در میان میوه‌های تابستانی که تعداد آن‌ها بسیار متنوع است، شاید پر مصرف‌ترین آن‌ها میوه‌های جالیزی از جمله انواع هندوانه، طالبی، ملون و ... باشند که در صدر آن‌ها انواع هندوانه قرار دارد.

کد خبر: ۱۳۱۹۷۳
۱۸:۰۰ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

گران‌ترین و ارزان‌ترین میوه‌های تابستانی

دیدارنیوز: فصل تابستان نیز مانند هر فصل دیگری میوه‌های مختص به خود را دارد که با گرم شدن هوا وارد بازار می‌شوند. قیمت این میوه‌ها که طرفداران بسیاری در گرمای تابستان دارند، در ابتدای فصل یا به اصلاح نوبرانه آن بالا بوده که به مرور و با افزایش عرضه متعادل‌تر می‌شود. اما، شاید بتوان گفت تابستان امسال شاهد قیمت‌های کم سابقه در میوه‌ها هستیم.

تنوع میوه‌های تابستانی بسیار زیاد است و از میوه‌های درختی تا جالیزی را شامل می‌شود. برخی از این میوه‌ها پای ثابت پذیرایی مهمانی‌های تابستانی هستند. اما، امسال قیمت میوه‌های تابستانی به شکل کم سابقه‌ای افزایش داشته است؛ افزایشی که بیش از هر چیز نتیجه بالا رفتن هزینه تمام شده تولید برای کشاورزان با گران شدن نهاد‌های کشت، داشت و برداشت است.

در میان میوه‌های تابستانی که تعداد آن‌ها بسیار متنوع است، شاید پر مصرف‌ترین آن‌ها میوه‌های جالیزی از جمله انواع هندوانه، طالبی، ملون و ... باشند که در صدر آن‌ها انواع هندوانه قرار دارد.

بر اساس آخرین نرخنامه اتحادیه میوه و تره‌بار، قیمت هر کیلوگرم هندوانه بیضی و خطی گرد در میادین میوه و تره بار از ۵ تا ۷ هزار تومان است. قیمت هر کیلوگرم ملون نیز ۶ تا ۱۰ هزار تومان، هر کیلوگرم طالبی ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان و هر کیلوگرم طالبی جانا ۹ تا ۱۴ هزار تومان است.

در میوه‌های درختی فصل تابستان، قیمت هر کیلوگرم آلبالو رسمی در میادین میوه و تره بار ۲۵ تا ۳۵ هزارتومان، هر کیلوگرم آلبالو تخم خارجی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، هر کیلوگرم زردآلو رسمی ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، هر کیلوگرم زردآلو بادامی ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان، هر کیلوگرم زردآلو شکر پاره ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان، هر کیلوگرم هلو ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان، هر کیلوگرم گیلاس تکدانه ۷۰ تا ۹۰ هزار تومان و هر کیلوگرم گیلاس مشکی۳۰ تا ۵۰ هزار تومان است.

در میان میوه‌های جالیزی پر طرفدار این فصل، هر کیلوگرم خیار اصفهان در میادین میوه و تره بار ۶ تا ۱۰ هزار تومان، هر کیلوگرم خیار بوته‌ای ۷ تا ۱۱ هزار تومان و هر کیلوگرم خیار گلخانه‌ای ۸ تا ۱۲ هزار تومان است.

علاوه بر این میوه‌ها، در میادین میوه و تره بار هر کیلوگرم توت فرنگی گرگان با قیمت ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، هر کیلوگرم توت فرنگی گلخانه‌ای با قیمت ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان، هر کیلوگرم گوجه سبز زنجان با قیمت ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان و هر کیلوگرم گوجه سبز شمال با قیمت ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

همچنین در میان میوه‌های وارداتی، قیمت هر کیلوگرم موز در میادین میوه و تره بار ۳۰ تا ۳۴ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم انبه ۴۵ تا ۶۰ هزار تومان است.

گفتنی است، میوه‌های مذکور در خرده فروشی‌های سطح شهر تا ۳۵ درصد بیش از قیمت‌های عنوان شده در میادین میوه و تره‌بار به فروش می‌رسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی