تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...
جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!
جوانگرایی یا ترکش حمایت از مردم

جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!

آیا ترکش‌های حمایت از اعتراض‌های مردمی به داور بین المللی علیرضا فغانی نیز برخورد کرده و نام او به این دلیل از لیست الیت داوران ایران خارج شده است؟

السیسی: مصر به روابط دوستانه با روسیه افتخار می‌کند

رئیس جمهوری مصر تاکید کرد که قاهره به روابط دوستانه و تاریخی مستحکم با روسیه افتخار می‌کند.

کد خبر: ۱۳۱۹۵۶
۱۵:۵۲ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

السیسی مصر به روابط دوستانه با روسیه افتخار می‌کند

دیدارنیوز ـ به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، عبد الفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر در جریان مشارکت در جلسه بیست و پنجمین همایش بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ که تحت نظارت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از طریق ویدیوکنفرانس برگزار شد، تاکید کرد، قاهره به روابط دوستانه و تاریخی مستحکم با روسیه و همچنین توسعه چشمگیر روابط بین دو کشور طی سال‌های اخیر در تعدادی از زمینه‌های حیاتی اقتصادی مصر و روسیه و نیز رفاه مردم دو کشور افتخار می‌کند.

در همین راستا، ریاست جمهوری مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، عبد الفتاح السیسی به همتای روسی خود به مناسبت افتتاحیه همایش بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ تبریک گفت و اعلام کرد که این رویداد از زمان برگزاری نخستین دور آن در سال ۱۹۹۷ به یک تریبون پیشرو برای جامعه تجاری و یک رویداد اقتصادی متمایز و برجسته تبدیل شده که به دنبال رایزنی در خصوص مسائل اصلی اقتصادی است که بازار‌های نوظهور و جهان با آن رو به رو هستند.

السیسی تاکید کرد، مصر و روسیه فدرال طی سال‌های اخیر در اجرای پروژه‌های بزرگ که در خدمت دو کشور بوده، مشارکت داشته‌اند که شاید برجسته‌ترین آن‌ها پروژه تأسیس نیروگاه هسته‌ای "الضبعه" باشد.

رئیس جمهور مصر درخصوص "چشم انداز ۲۰۳۰ مصر" گفت: این چشم‌انداز منعکس کننده یک برنامه راهبردی طولانی‌مدت برای دولت جهت دستیابی به اصول و اهداف توسعه پایدار در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: مصر روسیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی