تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان:

دشمن به دنبال سوء استفاده از بحران خشکسالی و کمبود آب در کشور است

جعفری چگنی گفت: دستگاه‌ها با هم افزایی و همکاری باید تمام توان خود را برای مدیریت منابع آب و رفع مشکل کمبود آن راهکار‌های مناسبی به کار گیرند و اجازه ندهند موضوع خشکسالی به حربه‌ای در دست دشمنان تبدیل شود.

کد خبر: ۱۳۱۸۹۱
۰۸:۴۵ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

دیدار نیوز: صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان گفت: دشمن به دنبال سوء استفاده از بحران خشکسالی و کمبود آب می‌باشد و نباید اجازه‌ی سوء استفاده از این بحران زیست محیطی برای تبدیل کردن آن به بحران امنیت ملی را بدهیم.

وی می گوید: قطعاً باید دستگاه‌های متولی در خصوص مدیریت آب، رفع مشکلات، آسیب‌های کمبود و حفظ و صیانت از منابع آبی راهکار‌های مناسبی به منظور تحقق توسعه پایدار اتخاذ کنند.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان بخش کشاورزی بیشترین مصرف آب در مقایسه با سایر بخش‌ها را دارد و یکی از مصرف‌کنندگان اصلی آب در کشور است که باید با برنامه ریزی و راهکار‌های مناسب به مدیریت منابع آبی و بهترین روش‌ها به الگوی کشت نیز در بهبود بهره‌وری آب در بخش کشاورزی اهمیت داد شود.

جعفری چگنی گفت: خشکسالی به کشاورزان این استان آسیب وارد کرده و دستگاه‌های متولی وظیفه دارند خسارات کشاورزان را جبران کنند و با درایت و تدبیر هم مطالبات کشاورزان را ادا و هم آب مورد نیاز مردم و صنایع را تامین نمایند.

به گفته او افزایش مصرف آب، وقوع خشکسالی‌های پیاپی، افزایش برداشت آب از عوامل خشکسالی است و اگر برای این بحران راهکار مناسبی اتخاذ نشود به بخش کشاورزی، آب شرب مردم و نیز بخش زیست محیطی آسیب و ضرر‌های جبران ناپذیری می‌رساند.

جعفری چگنی از دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر استان خواست در باب حقوق عامه ضمن نظارت بر عملکرد دستگاه‌های متولی آب، همکاری لازم را در جهت رفع و کاهش آسیب‌های ناشی از کمبود و بحران آب با این دستگاه‌ها داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با انتقاد از ضعف اطلاع رسانی دستگاه‌های متولی آب در خصوص بحران آب و خشکسالی، می گوید: برای مدیریت در مصرف آب باید برنامه ریزیی‌هایی صورت بگیرد و در این زمینه کارگروهی تشکیل و مشکلات پیش روی مسئله کمبود آب را به مردم اطلاع رسانی کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی