تیتر امروز

آقای رئیسی با شجاعت مرگ برجام را اعلام کند!
دیپلماسی ایران؛ باقری‌کنی در روسیه، امیرعبداللهیان در سوریه!

آقای رئیسی با شجاعت مرگ برجام را اعلام کند!

همه راه‌ها از نظر دولت سیزدهم به شرق و به خصوص به مسکو ختم می‌شود به گونه‌ای که پس از شکست مذاکرات دوحه، روبوسی عاشقانه رئیسی و پوتین و سفر باقری کنی به روسیه موید این تحلیل است.
نگاه منفی رسانه‌های ایران به ترکیه، همسایه نزدیک بهتر از برادر دور
از سعدآباد تا توپکاپی (۵۷) + فایل صوتی

نگاه منفی رسانه‌های ایران به ترکیه، همسایه نزدیک بهتر از برادر دور

سفر وزیر خارجه ایران به ترکیه در روزهای اخیر گر چه در سکوت نسبی خبری انجام شد اما به زعم عده‌ای دستور مشخصی نداشت و برخی نیز آن را بی‌ارتباط به مذاکرات هسته‌ای تلقی کردند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان:

دشمن به دنبال سوء استفاده از بحران خشکسالی و کمبود آب در کشور است

جعفری چگنی گفت: دستگاه‌ها با هم افزایی و همکاری باید تمام توان خود را برای مدیریت منابع آب و رفع مشکل کمبود آن راهکار‌های مناسبی به کار گیرند و اجازه ندهند موضوع خشکسالی به حربه‌ای در دست دشمنان تبدیل شود.

کد خبر: ۱۳۱۸۹۱
۰۸:۴۵ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

دیدار نیوز: صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان گفت: دشمن به دنبال سوء استفاده از بحران خشکسالی و کمبود آب می‌باشد و نباید اجازه‌ی سوء استفاده از این بحران زیست محیطی برای تبدیل کردن آن به بحران امنیت ملی را بدهیم.

وی می گوید: قطعاً باید دستگاه‌های متولی در خصوص مدیریت آب، رفع مشکلات، آسیب‌های کمبود و حفظ و صیانت از منابع آبی راهکار‌های مناسبی به منظور تحقق توسعه پایدار اتخاذ کنند.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان بخش کشاورزی بیشترین مصرف آب در مقایسه با سایر بخش‌ها را دارد و یکی از مصرف‌کنندگان اصلی آب در کشور است که باید با برنامه ریزی و راهکار‌های مناسب به مدیریت منابع آبی و بهترین روش‌ها به الگوی کشت نیز در بهبود بهره‌وری آب در بخش کشاورزی اهمیت داد شود.

جعفری چگنی گفت: خشکسالی به کشاورزان این استان آسیب وارد کرده و دستگاه‌های متولی وظیفه دارند خسارات کشاورزان را جبران کنند و با درایت و تدبیر هم مطالبات کشاورزان را ادا و هم آب مورد نیاز مردم و صنایع را تامین نمایند.

به گفته او افزایش مصرف آب، وقوع خشکسالی‌های پیاپی، افزایش برداشت آب از عوامل خشکسالی است و اگر برای این بحران راهکار مناسبی اتخاذ نشود به بخش کشاورزی، آب شرب مردم و نیز بخش زیست محیطی آسیب و ضرر‌های جبران ناپذیری می‌رساند.

جعفری چگنی از دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر استان خواست در باب حقوق عامه ضمن نظارت بر عملکرد دستگاه‌های متولی آب، همکاری لازم را در جهت رفع و کاهش آسیب‌های ناشی از کمبود و بحران آب با این دستگاه‌ها داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با انتقاد از ضعف اطلاع رسانی دستگاه‌های متولی آب در خصوص بحران آب و خشکسالی، می گوید: برای مدیریت در مصرف آب باید برنامه ریزیی‌هایی صورت بگیرد و در این زمینه کارگروهی تشکیل و مشکلات پیش روی مسئله کمبود آب را به مردم اطلاع رسانی کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی