تیتر امروز

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو
بیست و دوحه (۱۳)، زنده از روز نهم جام جهانی

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو

در هشتمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام می‌گیرد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر می‌روند.
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

لاهوتی: وزرای پیشنهادی نباید پاسخ‌های سیاسی بدهند

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس با بیان اینکه وزرای پیشنهادی نباید پاسخ‌های سیاسی بدهند، تأکید کرد: وزرای پیشنهادی باید در سؤال و جواب‌هایی که در جلسات حاضر می‌شوند و پاسخ می‌دهند تلاش کنند که موضوع را سیاسی نکنند. ما سه جریان سیاسی داریم که اگر موضوع سیاسی شود بخشی از این جریان‌ها به وزرا رأی نخواهند داد. بنابراین باید تلاش شود تا وزرا به مباحث تخصصی بپردازند.

کد خبر: ۱۳۱۸۴
۰۹:۵۶ - ۰۵ آبان ۱۳۹۷

دیدارنیوز - مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود و سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس معرفی شریعتمداری به‌عنوان وزیر پیشنهادی کار را، انتخاب خوبی دانست و گفت: معرفی آقای شریعتمداری را با همه حساسیت‌هایی که وجود دارد مثبت ارزیابی می‌کنم. ایشان قبلاً وزیر بازرگانی بوده و در امر واردات و صادرات، تجارت و مسائل رفاهی مردم تخصص بیشتری داشتند و تصمیم برای معرفی ایشان به‌عنوان وزیر کار، تصمیم درستی بوده است.
 
وی ادامه داد: با توجه به تجربه گذشته و حال آقای شریعتمداری، ایشان می‌تواند وزارت کار را سامان بدهند. افرادی که در حال حاضر به‌عنوان وزرای پیشنهادی معرفی شدند اصلاً تجربه وزارت خانه‌ای ندارند و آقای شریعتمداری تنها وزیر پیشنهادی است که سابقه وزارتخانه‌ای دارد. من انتخاب ایشان را مثبت می‌بینم و انشالله کمک می‌کنیم تا رأی اعتماد بگیرند.
 
این نماینده مجلس تأکید کرد: به نظر می‌رسد آقای شریعتمداری از مجلس رأی اعتماد می‌گیرد اما رأی‌آوری سایر وزرا بستگی به رایزنی خودشان دارند.
 
لاهوتی با انتقاد از عدم مشورت دولت با مجلس به‌منظور معرفی وزرای پیشنهادی، گفت: فراکسیون‌ها گلایه‌ای دارند که قانونی نیست اما هر سه فراکسیون سیاسی مجلس اعتقاد داشتند که بهتر بود آقای رئیس‌جمهور قبل از معرفی وزرا مشورت و رایزنی انجام می‌داد که این اتفاق نیفتاد. البته این موضوع به معنای آن نیست که رئیس‌جمهور قانون را رعایت نکرده است. اما دولت باید تلاش کند این حساسیت‌ها و ناراحتی‌ها را در ایام رایزنی برطرف کند.
 
او با بیان اینکه وزرای پیشنهادی نباید پاسخ‌های سیاسی بدهند، تأکید کرد: وزرای پیشنهادی باید در سؤال و جواب‌هایی که در جلسات حاضر می‌شوند و پاسخ می‌دهند تلاش کنند که موضوع را سیاسی نکنند. ما سه جریان سیاسی داریم که اگر موضوع سیاسی شود بخشی از این جریان‌ها به وزرا رأی نخواهند داد. بنابراین باید تلاش شود تا وزرا به مباحث تخصصی بپردازند.
 
این نماینده مجلس گفت: وزرا نباید به دنبال ارائه برنامه باشند چون برنامه را مجلس می‌نویسد و آن‌ها باید بگویند نحوه اجرای برنامه چگونه خواهد بود.
منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی