تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

جنگ اوکراین؛ از درخواست «پاپ» تا کاهش ذخایر آب در سورودونتسک

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از مردم درخواست کرد که جنگ اوکراین را فراموش نکنند، زیرا درگیری‌ها همچنان ادامه دارد. همچنین سازمان ملل می‌گوید هزاران غیرنظامی در سورودونتسک به‌دلیل کاهش ذخایر آب در خطر هستند. این نهاد تاکید کرد: «هزاران غیرنظامی از جمله زنان، کودکان و افراد مسن در شهر سورودونتسک اوکراین با کمبود مواد غذایی، آب تمیز، برق و بهداشت مواجه هستند.»

کد خبر: ۱۳۱۸۲۱
۱۹:۴۶ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

جنگ اوکراین؛ از درخواست «پاپ» تا کاهش ذخایر آب در سورودونتسک

دیدارنیوز: ارتش روسیه اعلام کرد که روز چهارشنبه ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) از موشک‌های دوربرد برای انهدام یک انبار در منطقه لویف که طبق ادعای مسکو در آن مهمات ارسالی ناتو نگهداری می‌شد استفاده کرده است.

این حملات در حالی انجام شد که درگیری‌ها برای تصرف شهر سورودونتسک در شرق اوکراین شدت گرفته است.

از سوی دیگر اوکراین همچنان به تلاش‌های خود برای فشار بر کشور‌های غربی در تحویل تسلیحات بیشتر ادامه می‌دهد و کشور‌های عضو ناتو متعهد شده‌اند سلاح‌های سنگین بیشتری به این کشور ارائه دهند.

پاپ فرانسیس از مردم خواست جنگ اوکراین را فراموش نکنند

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از مردم درخواست کرد که جنگ اوکراین را فراموش نکنند، زیرا درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

وی گفت: «نباید به زندگی به گونه‌ای عادت کنیم که گویی جنگ یک موضوع دور است.»

وی از «بی‌رحمی و وحشیگری» در جنگ یاد کرد و گفت: «خطر این است که ما تنها این هولناک بودن را می‌بینیم و کل ماجرایی را که در پس این جنگ رخ می‌دهد نمی‌بینیم.»

سازمان ملل نسبت به کاهش ذخایر آب در سورودونتسک هشدار داد

سازمان ملل می‌گوید هزاران غیرنظامی در سورودونتسک به‌دلیل کاهش ذخایر آب در خطر هستند. این نهاد تاکید کرد: «هزاران غیرنظامی از جمله زنان، کودکان و افراد مسن در شهر سورودونتسک اوکراین با کمبود مواد غذایی، آب تمیز، برق و بهداشت مواجه هستند.»

ساویانو آبرو، سخنگوی دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد گفت که وضعیت اضطراری در پناهگاه‌هایی که زیر کارخانه شیمیایی آزوت قرار دارند ایجاد شده است.

وی افزود: «کمبود آب و مشکلات فاضلاب یک نگرانی بزرگ است. این یک نگرانی بزرگ برای ما است، زیرا مردم نمی‌توانند برای مدت طولانی بدون آب زنده بمانند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی