تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...
جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!
جوانگرایی یا ترکش حمایت از مردم

جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!

آیا ترکش‌های حمایت از اعتراض‌های مردمی به داور بین المللی علیرضا فغانی نیز برخورد کرده و نام او به این دلیل از لیست الیت داوران ایران خارج شده است؟

پیش‌بینی سخنگوی دولت: تا پایان ۱۴۰۱ نیازی به افزایش قیمت «بنزین» نیست!

در حالی که کشورمان در شرایط بسیار بد اقتصادی است و هر روز قیمت کالاهای اساسی بالاتر می‌رود و رنج مردم بیشتر می‌شود، بهادری جهرمی سخنگوی دولت رئیسی، پیش بینی کرده که قیمت بنزین تا پایان سال جاری افزایش نخواهد داشت. او این پیش بینی را در مورد قیمت نان‌های سنتی هم بارها اعلام کرده است.

کد خبر: ۱۳۱۶۷۴
۱۰:۵۰ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

پیش‌بینی سخنگوی دولت: تا پایان ۱۴۰۱ نیازی به افزایش قیمت «بنزین» نیست!

دیدارنیوز: سخنگوی دولت در واکنش به پرسشی درباره شایعه گرانی بنزین تصریح کرد: تا اطلاع ثانوی از من یک تکذیبیه در زمینه هرگونه شایعه گرانی بنزین داشته باشید.

بهادری جهرمی در نشست خبری هفتگی خود با اعلام این خبر افزود: دولت هیچ برنامه‌ای در هیچ ابعادی در مورد افزایش قیمت بنزین ندارد. تا پایان ۱۴۰۱ هم پیش‌بینی می‌کنم که نیازی به این کار نباشد. در مورد حذف کارت سوخت در برخی جایگاه‌ها هم موردی برخورد می‌شود و چنانچه بحث قاچاق مطرح باشد با آن مورد برخورد می‌شود، اما ممکن است آن کسانی که ذی نفع بوده‌اند در این زمینه خبرسازی کنند و از حذف کارت سوخت بگویند.

تاکید رئیس جمهور بر اعتماد به بازاریان
بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره معیار محاسبه مالیات، اظهار کرد: دولت برای محاسبه مالیات مکلف بوده بر اساس قانون تراکنش دستگاه‌های کارتخوان را مدنظر قرار دهد. مبنای دولت در بررسی مالیات همکاری و همیاری با اصناف است. به عنوان مثال حدود یک میلیون نفر که مشمول مالیات بودند ۵۵۰ هزار نفر از این عزیزان از پرداخت مالیات معاف شدند.

وی افزود: نکته دوم اینکه رئیس جمهور تاکید دارند که اساس کار باید بر مدار اعتماد با بازاریان و خوداظهاری آن‌ها باشد.

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوالی درباره اعلام علت سانحه خروج قطار مشهد به یزد تأکید کرد: گزارش اولیه درخصوص سانحه قطار منتشر شده که انسداد بیل مکانیکی و تخطی از سرعت دو عامل آن بودند.

دولت سعی کرد مدیریت مصرف برق از ادارات شروع شود
بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه دولت برای جلوگیری از قطع برق در تابستان اظهار کرد: دولت با سرعت زیاد، توسعه ظرفیت نیروگاه را در دستور کار قرار داد و در غیر این صورت باید شاهد خاموشی‌ها بودیم. در کنار توسعه توان تولید برق، دولت برنامه‌ای برای مدیرت مصرف برق قرار داد.

وی افزود: دولت سعی کرد برای مدیریت مصرف برق از ادارات شروع کند تا شاهد خاموشی چراغ خانه مردم نباشیم. امیدواریم همکاری از سوی مردم نیز تداوم یابد.

دولت مکلف به حذف یارانه دهک‌های بالا است
سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی محاسبه دهک دهم برای اصلاح روند یارانه‌ها، گفت: مطابق تکلیف قانونی، دولت مکلف است که یارانه دهک‌های بالا را حذف کند. ضعف در شفافیت اقتصادی برخی خانوار‌ها و مشکلاتی از این قبیل ممکن است اشتباهاتی در دهک بندی ایجاد کند. به همین دلیل امکان اعتراض ایجاد شد.

بهادری جهرمی یادآور شد: بیش از ۴ و نیم میلیون نفر اعتراض کردند. از طرفی دیگر افرادی بودند که امکان ثبت نام برایشان فراهم نبود و امکان آن اخیرا فراهم شد.

وی افزود: کسانی که اعتراضاتشان پذیرفته شود اطلاعاتشان به سازمان هدفمندی اعلام و نتایج به زودی اعلام می‌شود.

ایران از هر ابزاری برای موفقیت در جنگ اقتصادی استفاده می‌کند
سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی فروش نفت، اظهار کرد: درخصوص بحث فروش نفت، ایران سیاستش بازاریابی فعال بوده است. هم در حال فروش نفت بوده ایم که ارز آن نیز باز می‌گردد. عرضه ارز همیشه بیش از تقاضا بوده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی از هر ابزاری به منظور موفقیت در جنگ اقتصادی استفاده می‌کند. موفقیت‌های خوبی در این مسیر بوده است. توافق با ونزوئلا نوآوری در فروش نفت بود.

برنامه دولت برای مدیریت مصرف آب
بهادری جهرمی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره برنامه وزارت نیرو برای مدیریت مصرف آب اظهار کرد: وزارت نیرو برنامه‌های متعددی برای مدیرت مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت آب داشته است. با تغییر الگوی کشت در مناطق بحرانی از ابتدای دولت خطوط مختلفی برای انتقال آب دریا به مناطق کم آب صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: استفاده از کنتور‌های هوشمند و ممنوعیت کشت محصولات کشاورزی پرمصرف از نمونه‌های اقدامات انجام شده در زمینه مدیریت مصرف آب است.

دولت سیزدهم درباره لایحه قانون استفاده از سلاح اظهار نظری نداشته است
بهادری جهرمی همچنین در پاسخ به پرسش ایسنا در زمینه نظر دولت درباره لایحه تغییر قانون استفاده از سلاح که در دولت قبل تحویل مجلس شورای اسلامی شده بود و طبق اعلام برخی رسانه‌ها در این لایحه جدید استفاده از سلاح برای همه ماموران مسلح در موارد ضروری مجاز شمرده می‌شود، اظهار کرد: آنچه رسانه‌ها در این زمینه اعلام کردند تا جایی که می‌دانم در متن لایحه وجود نداشته و این موضوع در صلاحیت نمایندگان مجلس است. دولت هم در خصوص این لایحه اظهار نظری نداشته است.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره کالابرگ الکترونیکی، اظهار کرد: کالابرگ الکترونیکی دارای همان قابلیت نرم افزاری در عابربانک است. همزمان زیرساخت فنی و فیزیکی در مراکز فروش نیاز دارد. نیمی از استان‌های کشور در خصوص نان استقرار زیرساخت‌های آن اجرا شده است.

وی افزود: ضمن آنکه هیچ افزایش قیمتی در کار نیست. در خصوص کالا‌هایی که ارز ترجیحی دریافت می‌کردند نیز زیرساخت‌ها برای کالابرگ الکترونیکی در دستور کار است. دهک دهم هم از یارانه نان و دارو استفاده می‌کنند و یارانه آن‌ها حذف نمی‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی