تیتر امروز

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!
وقتی زور وزارت میراث فرهنگی به سازمان هواپیمایی نمی‌رسد

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!

زمانی که عزت‌الله ضرغامی مشغول گردش در منطقه آزاد اروند در هفته گذشته بود، سازمان هواپیمایی کشور تصمیم گرفت نرخ بلیت گردشگران غیر ایرانی را با دلار محاسبه کند؛ موضوعی که واردات گردشگر را تضعیف...
پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.

ناتو: دستیابی به صلح در اوکراین امکان‌پذیر است

در حالی که حمله نظامی روسیه به اوکراین ادامه دارد، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو اعلام کرد که صلح در اوکراین امکان پذیر است، اما بهایی که باید برای آن پرداخت شود محل پرسش است.

کد خبر: ۱۳۱۵۷۷
۱۰:۳۸ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

ناتو: دستیابی به صلح در اوکراین امکان‌پذیر است

دیدارنیوز: دبیرکل ناتو طی سخنانی با اشاره به درگیری‌ها در اوکراین گفت که هدف این ائتلاف حفظ صلح است و این مسئله در اوکراین نیز مقدور خواهد بود.

به نقل از اسپوتنیک، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو اعلام کرد که صلح در اوکراین امکان پذیر است، اما بهایی که باید برای آن پرداخت شود محل پرسش است.

دبیرکل ناتو که در نشست سالانه سیاست خارجی در «کولتارانتا» در فنلاند صحبت می‌کرد، تاکید کرد که هدف ناتو حفظ صلح و جلوگیری از وقع درگیری‌ها است و نه دامن زدن به آن.

وی افزود که این ائتلاف نظامی از اوکراین با هدف تقویت موقعیت کی یف در مذاکرات صلح که به زودی برگزار خواهد شد، حمایت می‌کند.

استولتنبرگ تاکید کرد که صلح ممکن است، اما سوال این است که یک طرف چقدر حاضر است برای آن هزینه کند و چه مقدار قلمرو و حاکمیتی از دست بدهد.

روسیه بار‌ها اعلام کرده است که این طرف اوکراینی است که مذاکرات صلح را ترک کرده و فاقد اراده کافی برای رسیدن به توافق صلح است.

دبیر کل ناتو روز یکشنبه برای گفتگو‌های کولتارانتا به میزبانی «سائولی نینیستو» رئیس جمهور فنلاند، وارد این کشور شد. وضعیت اوکراین و عضویت فنلاند در ناتو مورد بحث قرار گرفت.

وی گفت: درخواست فنلاند برای پیوستن به ناتو گامی تاریخی است و عضویت آن در این ائتلاف امنیت مشترک ما را تقویت خواهد کرد.

استولتنبرگ افزود: باید نگرانی‌های همه طرف‌ها در مورد پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو از جمله آنکارا را برطرف کنیم. ما با متحدانمان ترکیه، سوئد و فنلاند برای رسیدگی به مسائل مطرح شده از سوی آنکارا همکاری خواهیم کرد.

ترکیه که بیش از ۷۰ سال است به عضویت ناتو درآمده، با پیوستن سوئد و فنلاند به این ائتلاف نظامی مخالفت می‌کند. آنکارا می‌گوید تنها در صورتی در تصمیم خود تجدید نظر می‌کند که این دو کشور گام‌های مشخصی را در جهت رفع نگرانی‌های ترکیه در خصوص گروه‌های تروریستی بردارند.

دبیرکل ناتو امروز دوشنبه برای دیدار با مقامات سوئد، به این کشور سفر می‌کند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی