تیتر امروز

آقای رئیسی با شجاعت مرگ برجام را اعلام کند!
دیپلماسی ایران؛ باقری‌کنی در روسیه، امیرعبداللهیان در سوریه!

آقای رئیسی با شجاعت مرگ برجام را اعلام کند!

همه راه‌ها از نظر دولت سیزدهم به شرق و به خصوص به مسکو ختم می‌شود به گونه‌ای که پس از شکست مذاکرات دوحه، روبوسی عاشقانه رئیسی و پوتین و سفر باقری کنی به روسیه موید این تحلیل است.
نگاه منفی رسانه‌های ایران به ترکیه، همسایه نزدیک بهتر از برادر دور
از سعدآباد تا توپکاپی (۵۷) + فایل صوتی

نگاه منفی رسانه‌های ایران به ترکیه، همسایه نزدیک بهتر از برادر دور

سفر وزیر خارجه ایران به ترکیه در روزهای اخیر گر چه در سکوت نسبی خبری انجام شد اما به زعم عده‌ای دستور مشخصی نداشت و برخی نیز آن را بی‌ارتباط به مذاکرات هسته‌ای تلقی کردند.

رای کامل دو دیدار لغو شده لیگ برتر؛ هوادار مقابل نفت بازنده شد

پس از رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره برتری سه بر صفر تراکتور برابر نساجی، این کمیته نتیجه دیدار صنعت نفت و هوادار را هم به سود نفتی‌های آبادان اعلام کرد.

کد خبر: ۱۳۱۵۲۲
۱۷:۰۵ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

رای کامل دو دیدار لغو شده لیگ برتر؛ هوادار مقابل نفت بازنده شد

دیدارنیوز: کمیته انضباطی رأی خود را درباره پرونده دو دیدار از رقابت‌های هفته سی‌ام صادر کرد.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، آرای کمیته انضباطی به شرح زیر است:

*دیدار دو تیم صنعت نفت آبادان به‌عنوان تیم میزبان و تیم هوادار تهران به‌عنوان تیم میهمان از هفته سی‌ام مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور که قرار بود در تاریخ ۱۲ خرداد ماه در شهر آبادان برگزار شود، به دلیل عدم حضور تیم هوادار، انجام نشد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پس از دعوت از مدیران دو تیم جهت استماع دفاعیات آن‌ها و ارائه مستندات و مدارک اعلام کرد: با توجه به مقررات و آیین‌نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر مصوب ۱۳۹۸ هیچ اشاره‌ای به کیفیت نوع وسیله نقلیه برای تیم میهمان نشده و صرفاً تأمین هزینه‌های وسیله بر عهده باشگاه میزبان است.

ضمن اینکه تیم میزبان با توجه به شرایط زمانی حاکم بر شهر آبادان در زمان حضور تیم میهمان در این شهر تمام تلاش و مساعی خود را جهت اعزام تیم میهمان به شهر مسجدسلیمان به کار گرفته است هر چند که اعزام تیم میزبان با دو دستگاه اتوبوس VIP در تاریخ ۱۱ خرداد ماه به شهر مسجدسلیمان نمی‌تواند دلیلی بر الزام باشگاه صنعت نفت بر تهیه دستگاه اتوبوس مشابه برای تیم میهمان باشد.

بر همین اساس تشخیص درجه مسئولیت به منظور تحمیل بار تنبیه انضباطی بر عهده اعضای کمیته انضباطی بوده و بنا به مستندات و مدارک ارائه شده و شرایط اوضاع و احوال وفق ماده ۶۲ مقررات انضباطی تیم هوادار را مسئول عدم برگزاری مسابقه به دلیل امتناع از سفر به شهر مسجدسلیمان شناخته شده و لذا با اعلام بازنده نمودن تیم هوادار با نتیجه ۳ بر صفر اعلام می‌دارد با توجه به اینکه تیم هوادار به احترام مردم آبادان به آن شهر سفر کرده و این حضور نشان‌دهنده اراده این باشگاه جهت انجام مسابقه مقابل تیم صنعت نفت آبادان بوده است با اعلام مواد ۹۳ و ۹۴ مقررات انضباطی، تیم هوادار به جریمه نقدی ۱۰ میلیون ریالی محکوم شد.

این رأی وفق مقررات درباره جریمه نقدی قطعی بوده است و درباره نتیجه ظرف مدت هفت روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته محترم استیناف است.

* درباره عدم برگزاری مسابقه دو تیم نساجی مازندران به‌عنوان تیم میزبان و تراکتور تبریز به‌عنوان تیم میهمان از هفته سی‌ام مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور که قرار بود در تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱۰ برگزار شود، با توجه به گزارشات مقامات رسمی مسابقه که اعلام داشتند دلیل عدم برگزاری مسابقه، عدم اخذ مجوز لازم از شورای تأمین استان تهران توسط تیم میزبان است. پس از ارسال ابلاغیه و مشاهده مدارک و مستندات ارائه شده از سوی تیم میزبان، کمیته انضباطی اعلام کرد:

ضمانت عدم اجرای آن تعیین تنبیهات انضباطی وفق مقررات با تشخیص رکن قضایی می‌باشد و با در نظر گرفتن این موضوع که کلیه تلاش‌های تیم نساجی برای برگزاری این مسابقه با حسن نیت بوده و این تلاش را قابل توجه و تقدیر می‌داند، اما آن را کافی برای برگزاری مسابقه تشخیص نداده و عدم اخذ مجوز از شورای تأمین استان را به‌عنوان یکی از ارکان تجویز انجام مسابقه بر عهده تیم میزبان طبق مقررات می‌داند.

بر همین اساس عدم صدور مجوز به معنای مسئول بودن باشگاه میزبان وفق ماده ۶۲ انضباطی تشخیص داده شده و وفق ماده مذکور به لحاظ مسئول تشخیص دادن باشگاه نساجی مازندران در عدم برگزاری مسابقه ضمن بازنده اعلام نمودن این باشگاه با نتیجه ۳ بر صفر، اما به لحاظ تلاش قابل تقدیر باشگاه نساجی تا لحظه آخر جهت اخذ مجوز‌های لازم و برگزاری مسابقه که حضور دو تیم نیز اماره‌ای بر این حسن نیت باشگاه میزبان است، با در نظر گرفتن مواد ۹۳ و ۹۴ مقررات انضباطی باشگاه نساجی مازندران به مبلغ ۱۰ میلیون ریال محکوم شد.

این رأی وفق مقررات درباره جریمه نقدی قطعی و در مورد نتیجه ظرف مدت هفت روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی