تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

ادعای «پمپئو» درباره برنامه هسته‌ای ایران و سیاست بایدن

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در دولت دونالد ترامپ در توییتی ادعا کرد: ایران ممکن است به زودی به ظرفیت تولید مواد هسته‌ای لازم برای ساخت سلاح دست یابد. به عنوان وزیر خارجه توانستم که ظرفیت ایران برای دامن زدن به ترس و وحشت را فروبنشانم و تهران را از توانایی‌هایش برای تولید سلاح هسته‌ای بازدارم. با این حال بایدن به آن دسته از سیاست‌های پیشین روی آورده که به ایران قدرت می‌داد.

کد خبر: ۱۳۱۳۰۲
۱۸:۲۴ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

ادعای «پمپئو» درباره برنامه هسته‌ای ایران و سیاست بایدن

دیدارنیوز: وزیر خارجه پیشین آمریکا از سیاست‌های دولت بایدن درقبال جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در دولت دونالد ترامپ روز چهارشنبه در توییتی نوشت: ایران ممکن است به زودی به ظرفیت تولید مواد هسته‌ای لازم برای ساخت سلاح دست یابد. به عنوان وزیر خارجه توانستم که ظرفیت ایران برای دامن زدن به ترس و وحشت را فروبنشانم و تهران را از توانایی‌هایش برای تولید سلاح هسته‌ای بازدارم. با این حال بایدن به آن دسته از سیاست‌های پیشین روی آورده که به ایران قدرت می‌داد.

ادعا‌های پمپئو در شرایطی مطرح می‌شود که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تحت تاثیر لابی صهیونیسم تحرکاتی را علیه ایران آغاز کرده است.

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس با ارائه گزارشی به نشست فصلی آژانس که هم این روز‌ها درحال برگزاری است، ادا‌هایی را علیه ایران مطرح کرد.

او در سخنرانی خود در آغاز این نشست گفته بود: ایران توضیحی ارائه نداده است که در رابطه با یافته‌های آژانس در سه محل اعلام‌نشده در ایران، از نظر فنی موثق باشند. ایران علاوه بر این آژانس را از محل یا محل‌های فعلی مواد هسته‌ای یا تجهیزات آلوده به مواد هسته‌ای که در سال ۲۰۱۸ از تورقوز آباد منتقل شده بودند، مطلع نکرده است. تا زمانی که ایران توضیحات موثقی به لحاظ فنی درباره وجود ذرات اورانیوم با منشا انسانی در تورقوزآباد، ورامین و مریوان ارائه ندهد و آژانس را از تمامی محل‌های وجود مواد هسته‌ای یا تجهیزات آلوده به مواد هسته‌ای مطع نکند، آژانس نمی‌تواند صحت و کامل بودن اظهارات ایران را تحت معاهده پادمانی‌اش تایید کند. بنابراین، مسائل پادمانی مربوط به این سه محل هنوز [حل نشده]باقی مانده‌اند.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در گفتگو با شبکه الجزیره درباره این ادعا‌ها گفت: پاسخ‌هایی که تاکنون به سوالات آژانس بین المللی انرژی اتمی داده‌ایم، دقیق بوده است.

اسلامی گفت: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اراده جدی برای "قانع کننده" توصیف کردن پاسخ‌های ما ندارد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به گزارش‌های اطلاعاتی دشمنان ما و در راس آن‌ها اسرائیل استناد می‌کند.

او افزود: قطعنامه‌ای که برخی در شورای حکام برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند اوضاع جدیدی را به وجود نخواهد آورد. آژانس باید نفوذ سیاسی در داخل خود را متوقف کند و به قوانین پایبند باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از هدف قرار دادن سایت‌های ما انتقاد نکرد و این یک پرسش بزرگ است. سلاح هسته‌ای در راهبرد ما جایی ندارد و چیز‌هایی که مطرح می‌شود تنها اتهامات مغرضانه است.

اسلامی بیان کرد: سهم ما از انرژی جهانی تنها ۳ درصد است و ۲۵درصد فعالیت بازرسان آژانس در خاک ما انجام می‌شود. تصمیم غنی سازی اورانیوم ۹۰ درصد منوط به تصمیمات مسئولان مربوطه است. ما تصمیم غنی سازی اورانیوم را تنها برای تحریک کردن اتخاذ نمی‌کنیم. دستیابی آژانس به فیلم‌ها و ضبط ویدیویی منوط به سرنوشت توافق است.

او در ادامه خاطرنشان کرد: ما بدون توجه به نتیجه توافق به فعالیت‌های مسالمت آمیز هسته‌ای خود ادامه می‌دهیم. ما آماده پایبندی به توافق هسته‌ای هستیم به شرطی که طرف‌های دیگر به تمام بند‌های توافق پایبند باشند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی