تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
پولیتیکو خبر داد

آمریکا حاضر به لغو تحریم‌های روسیه نیست

یکی از مقامات آمریکایی تاکید کرد، درخواست‌های مسکو برای لغو تحریم‌ها در بحبوحه بحران غذایی در حال ظهور برابر با "دیپلماسی اخاذی" است. واشنگتن با توافقی در رابطه با صادرات غلات که شامل لغو تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه باشد، موافقت نخواهد کرد.

کد خبر: ۱۳۱۰۵۴
۱۲:۵۵ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

آمریکا حاضر به لغو تحریم‌های روسیه نیست

دیدارنیوز: پایگاه پولیتیکو به نقل از مقامات آگاه گزارش داد، آمریکا قصد ندارد تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه را به منظور کمک به صادرات غلات از اوکراین لغو کند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یکی از مقامات آمریکایی تاکید کرد، درخواست‌های مسکو برای لغو تحریم‌ها در بحبوحه بحران غذایی در حال ظهور برابر با "دیپلماسی اخاذی" است.

وی افزود: واشنگتن با توافقی در رابطه با صادرات غلات که شامل لغو تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه باشد، موافقت نخواهد کرد.

یکی دیگر از مقامات آگاه روز یکشنبه به پولیتیکو گفت، پیشنهادات مسکو مذاکرات "شکننده‌ای" را که سازمان ملل با روسیه برگزار کرده است، پیچیده می‌کند.

پولیتیکو گزارش داد، مقامات آمریکایی در حال حاضر با دقت این مذاکرات و همچنین مذاکرات مجزای روسیه با ترکیه در رابطه با صادرات امن غلات اوکراینی را زیر نظر دارند.

اوکراین و روسیه تقریبا یک سوم از تولیدات گندم و جو و نیمی از روغن آفتابگردان جهان را تشکیل می‌دهند. غرب، روسیه را به متوقف کردن صادرات غلات از اوکراین متهم کرده است. اما روسیه ضمن آنکه بار‌ها این ادعا را رد کرده، تاکید دارد که به محض آنکه مین‌های دریایی اوکراینی پاکسازی شوند، این بنادر بازگشایی خواهند شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی