تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

ترکیه: فنلاند و سوئد هنوز به نگرانی‌ امنیتی ما پاسخی نداده‌اند

پس از حمله روسیه به اوکراین و نگرانی سوئد و فنلاند از این اقدام، مقامات این دو کشور اروپایی خواهان پیوستن به ناتو شدند اما ترکیه از این فرصت استفاده کرد تا با مانع تراشی در سر راه آنها، مشکلات امنیتی خود را برطرف کند. سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه به تازگی گفته سوئد و فنلاند هنوز اقدام‌های لازم برای برطرف کردن نگرانی‌های امنیتی آنکارا را انجام نداده‌اند.

کد خبر: ۱۳۰۹۹۶
۱۴:۴۹ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۱

ترکیه: فنلاند و سوئد هنوز به نگرانی‌ امنیتی ما پاسخی نداده‌اند

دیدارنیوز: سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه گفت که سوئد و فنلاند هنوز اقدام‌های لازم برای برطرف کردن نگرانی‌های امنیتی آنکارا را انجام نداده‌اند.

به نقل از آناتولی، «ابراهیم کالین»، سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه گفت که سوئد و فنلاند هنوز اقدام‌های لازم برای برطرف کردن نگرانی‌های امنیتی آنکارا را انجام نداده‌اند.

وی هشدار داد که بدون پاسخگویی به این نگرانی‌ها، پیوستن این دو کشور به پیمان ناتو ممکن نیست.

کالین گفت: «ما به‌وضوح درخواست‌ها و نگرانی‌ها خود را به همتایان‌مان در سوئد و فنلاند انتقال دادیم.»

وی افزود که آنکارا آشکارا موضع خود در قبال حضور نهادهایی، چون حزب کارگران کردستان و جنبش گولن در این کشور را اعلام کرده است.

کالین افزود که فنلاند و سوئد هنوز جوابی روشن به این نگرانی‌ها نداده‌اند و بدون پاسخگویی سوئد و فنلاند، عضویت آن‌ها در ناتو هیچ پیشرفتی نخواهد کرد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی