تیتر امروز

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!
هشدار وزارت بهداشت درباره بالا رفتن آمار مبتلایان کرونا

بازگشت کووید ۱۹؛ از سقوط تا صعود راهی نیست!

به گفته دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ایران وضعیت خوبی در مواجهه با کرونا دارد، اما وزارت بهداشت هشدار داده که در چند روز اخیر آمار ابتلا به کووید ۱۹ بالا رفته است.
گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!
وقتی زور وزارت میراث فرهنگی به سازمان هواپیمایی نمی‌رسد

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!

زمانی که عزت‌الله ضرغامی مشغول گردش در منطقه آزاد اروند در هفته گذشته بود، سازمان هواپیمایی کشور تصمیم گرفت نرخ بلیت گردشگران غیر ایرانی را با دلار محاسبه کند؛ موضوعی که واردات گردشگر را تضعیف...
پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.

ردپای آهو پس از ۱۰ میلیون سال به موزه طبیعی زنجان منتقل شد

حامد تقی‌بیگلو رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زنجان با اشاره به انتقال فسیل رد پای آهو به موزه تاریخ طبیعی زنجان اظهار داشت: این فسیل با قدمت حدود ۱۰ میلیون سال، در منطقه شهرستان ماهنشان زنجان شناسایی شد.

کد خبر: ۱۳۰۹۵۳
۰۹:۲۱ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۱

ردپای آهو پس از ۱۰ میلیون سال به موزه طبیعی زنجان منتقل شد

دیدارنیوز: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زنجان با اشاره به انتقال فسیل ردپای آهو به موزه تاریخ طبیعی زنجان گفت: این فسیل با قدمت حدود ۱۰ میلیون سال، در منطقه شهرستان ماهنشان زنجان شناسایی شد.

به نقل از سایت اداره‌کل محیط زیست استان زنجان، حامد تقی‌بیگلو رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زنجان با اشاره به انتقال فسیل رد پای آهو به موزه تاریخ طبیعی زنجان اظهار داشت: این نمونه‌ها از روستای "شکورچی" در شهرستان ماهنشان کشف شد؛ علاوه بر ردپای آهو، رد پای علف‌خواران و گوشت‌خواران هم داخل این فسیل مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اطلاعات زیادی از این فسیل‌ها موجود نیست گفت: طی روز‌های آتی سنگ‌های یافت شده به هم پیوسته و ساماندهی خواهند شد تا برای بازدید عموم آماده شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زنجان با تأکید بر اینکه احتمال آسیب دیدگی نمونه یافت شده به خاطر پرتردد بودن محل پیدا شدن آن، دور از ذهن نیست، اظهار داشت: برای جلوگیری از صدمه دیدن و حفظ نمونه‌های یافت شده، انتقال آن‌ها به موزه تاریخ طبیعی نهایی شد تا نمونه در یک شرایط مناسب نگهداری شود.

تقی‌بیگلو اظهار کرد: این فسیل‌ها در حال حاضر سنگ هستند، اما احتمالاً لایه‌های رسوبی بودند که موقع حرکت حیوانات از آن محل، ردپای آن‌ها در آنجا افتاده و به تدریج ماندگار شده و سنگ‌های آن‌ها به دست ما رسیده است. البته قرار است این مجموعه بعد از نصب در کنار هم، به شکل قبلی بازسازی و معرفی شود.

وی با تأکید بر اینکه این رد پا نشان می‌دهد که آنجا زیستگاه آهوان بوده است تصریح کرد: این فسیل با قدمت حدود ۱۰ میلیون سال تخمین زده شده که همین موضوع اهمیت فسیل کشف شده را دوچندان می‌کند.

برچسب ها: آهو زنجان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی