تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

پای تبانی در «جوجه‌کُشی»!

مدیر روابط عمومی شورای رقابت در توییتی اعلام کرد: شورای رقابت به موضوع جوجه‌کُشی ورود کرده و آن را مصداق تبانی می‌داند. هماهنگونه که پیش از این در سال ۱۳۹۹ تمام تلاش خود را برای محکومیت و توقف این رفتار انجام داد.

کد خبر: ۱۳۰۸۱۲
۱۴:۵۵ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

پای تبانی در «جوجه‌کُشی»!

دیدارنیوز: شورای رقابت مدعی شده که جریان جوجه‌کُشی مصداق تبانی بوده است، با این حال این شورا هیچ سند و توضیحی در مورد آن ارائه نکرده است.

توکلی- مدیر روابط عمومی شورای رقابت- در توییتی اعلام کرده است: "شورای رقابت به موضوع جوجه‌کُشی ورود کرده و آن را مصداق تبانی می‌داند. هماهنگونه که پیش از این در سال ۱۳۹۹ تمام تلاش خود را برای محکومیت و توقف این رفتار انجام داد. "

این در حالی است که پیگیری ایسنا از شورای رقابت برای دریافت توضیح بیشتر در مورد ادعای مطرح شده و اینکه شورا بر اساس کدام دلیل به تبانی بودن ماجرای جوجه‌کشی رسیده است با توضیحی همراه نبود.

ماجرا از این قرار است که اخیرا فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد یک واحد مرغداری با ادعای کمبود و گرانی نهاده‌های تولید و دان مرغ اقدام به معدوم سازی هزاران قطعه جوجه کرده است.

در همین رابطه نامه‌ای منتشر که در آن انجمن جوجه یکروزه اعلام کرده بود "واحد‌هایی که به دلیل کاهش تقاضای جوجه‌ریزی، جوجه‌های تولیدی شان به فروش نرفته و در جوجه کشی می‌ماند برای جلوگیری از معدوم شدن جوجه‌ها طی نامه‌ای با عنوان معاونت امور دام یا مدیرکل طیور یا ریاست سازمان جهادکشاورزی استان و رونوشت به انجمن جوجه یکروزه، تعداد جوجه جذب نشده را اعلام تا در صورت امکان با کمک دستگاه‌های ذیربط نسبت به جذب جوجه یکروزه اقدام شود. " همچنین تاکید شده بود از انتشار هر گونه عکس و فیلم معدوم سازی در فضای مجازی خودداری شود که با سوء استفاده عوامل فرصت طلب موجب تضییع شدن حق و حقوق تولیدکنندگان این بخش نشود.

این جریان در حالی همچنان مبهم باقی مانده و وزارت جهاد کشاورزی در این رابطه توضیحی ارائه نکرده است، که بحث کمبود نهاده نیز مطرح بوده است.

اما بهادری -سخنگوی دولت- در واکنشی به این اتفاق خواسته بود که جوجه‌کُشی را متوقف کنند.

وی گفته بود که ‏"دولت مرغ مازاد تولیدی را می‌خرد. به منظور تامین سرمایه در گردش مرغ‌داران و دام‌داران ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مناسب تصویب شده و عوارض صادرات مرغ و تخم‌مرغ صفر و ممنوعیت صادرات برداشته شد. با این اوصاف حتی بهانه‌ای هم برای کار خلاف شرع و ضدحقوق حیوانات، جوجه‌کُشی نیست. "

منبع: ایسنا
برچسب ها: جوجه کشی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی