تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.

پیام بایدن به پوتین؛ نمی‌خواهیم تو را از قدرت حذف کنیم!

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در یادداشتی در نشریه نیویورک تایمز نوشت: آمریکا خواهان جنگی بین ناتو و روسیه نیست. با وجود آنکه من با آقای پوتین مخالف هستم و اقدام او در حمله به اوکراین را تخطی از قوانین و بی عدالتی می‌دانم، اما آمریکا به دنبال کنار زدن وی از قدرت در روسیه نیست.

کد خبر: ۱۳۰۷۸۱
۱۱:۴۰ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

پیام بایدن به پوتین؛ نمی‌خواهیم از قدرت کنار بروی!

دیدارنیوز: جو بایدن در یادداشتی نوشت که آمریکا هیچ وقت نمی‌خواهد ولادیمیر پوتین را به علت تهاجم به اوکراین، از قدرت کنار بزند.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در یادداشتی در نیویورک تایمز نوشت که آمریکا هیچ وقت نمی‌خواهد ولادیمیر پوتین را به علت تهاجم به اوکراین، از قدرت کنار بزند.

وی در این یادداشت نوشت: آمریکا خواهان جنگی بین ناتو و روسیه نیست. با وجود آنکه من با آقای پوتین مخالف هستم و اقدام او در حمله به اوکراین را تخطی از قوانین و بی عدالتی می‌دانم، اما آمریکا به دنبال کنار زدن وی از قدرت در روسیه نیست.

بایدن تاکید کرد تا زمانی که آمریکا و متحدانش مورد حمله قرار نگیرند، ما به طور مستقیم درگیر این جنگ نمی‌شویم، نه با اعزام نیرو‌های نظامی به اوکراین و نه با حمله به نیرو‌های روسی.

این در حالی است که بایدن در نشست ورشو در پایان ماه مارس باتکان دادن دستش گفته بود پوتین در قدرت نخواهد ماند. کاخ سفید نیز برای اصلاح اظهارات برنامه ریزی نشده بایدن اعلام کرد آمریکا به دنبال تغییر رژیم در روسیه نیست و بایدن نیز چند روز بعد از آن اعلام کرد که با بیان این جمله تنها عصبانیت اخلاقی خود را بیان کرده است.

به نظر می‌رسد این یادداشت نیز در ادامه تلاش‌های کاخ سفید برای روشن کردن این موضوع باشد که آمریکا به دنبال تغییر رژیم مسکو نیست.

بایدن تصریح کرد آمریکا هرگز بر دولت اوکراین چه به صورت علنی و چه خصوصی، فشار نمی‌آورد تا با دادن امتیازات منطقه‌ای به مسکو، به جنگی پایان دهد که تقریبا ۱۰۰ روز از شروع آن گذشته است.

رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد حمله روسیه به اوکراین نادرست و مخالف اصول و قواعد بین المللی است. آمریکا از اوکراین در جریان مذاکره با روسیه برای پایان دادن به جنگ حمایت خواهد کرد.

در حالی که آمریکا هیچ نیروی نظامی به اوکراین اعزام نکرده، اما تاکنون برای حمایت از این کشور میلیارد‌ها دلار را در قالب کمک‌های تسلیحاتی به کیف ارسال کرده و در حال آماده سازی برای ارسال بسته کمک نظامی ۷۰۰ میلیون دلاری دیگری به اوکراین است.

چند روز پیش نیز کنگره آمریکا با ارسال بسته کمک اقتصادی، امنیتی و بشردوستانه ۴۰ میلیارد دلاری به اوکراین موافقت کرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی