تیتر امروز

وزیر خارجه فرانسه وارد اوکراین شد؛ گفتگو برای «غلات»

«کاترین کولونا» وزیر خارجه فرانسه امروز دوشنبه وارد اوکراین شد. وزارت خارجه فرانسه در همین رابطه اعلام کرد که وی قرار است با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین و همچنین «دیمیترو کولبا» همتای اوکراینی خود درباره حمایت پاریس از کی یف و به ویژه مسدود شدن صادرات غلات و روغن نباتی از اوکراین، بحث و گفتگو کند.

کد خبر: ۱۳۰۶۴۵
۱۵:۰۹ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

وزیر خارجه فرانسه وارد اوکراین شد؛ گفتگو برای «غلات»

دیدارنیوز: وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که «کاترین کولونا» با هدف نشان دادن حمایت پاریس از کی یف و همچنین گفتگو درباره صادرات غلات اوکراین، به این کشور سفر کرده است.

به نقل از سی ان ان، «کاترین کولونا» وزیر خارجه فرانسه امروز دوشنبه وارد اوکراین شد. کولونا با انتشار توییتی در صفحه رسمی خود از سفر به اوکراین خبر داده است.

وزارت خارجه فرانسه در همین رابطه اعلام کرد که وی قرار است با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین و همچنین «دیمیترو کولبا» همتای اوکراینی خود درباره حمایت پاریس از کی یف و به ویژه مسدود شدن صادرات غلات و روغن نباتی از اوکراین، بحث و گفتگو کند.

وزاتخانه مذکور همچنین افزود که سفر کولونا به اوکراین جهت نشان دادن همبستگی فرانسه با مردم اوکراین و تقویت حمایت این کشور از اوکراین، هم از نظر بشردوستانه و مالی و هم از نظر تامین تسلیحات است.

طبق اعلام وزارت خارجه فرانسه، کولونا همچنین از شهر «بوچا» دیدن خواهد کرد و تجهیزاتی از جمله خودرو‌های آتش نشانی و امدادی به مقامات اوکراین اهدا خواهد نمود.

رسانه‌های خبری پیشتر اعلام کردند که رئیس جمهور فرانسه و صدراعظم آلمان در تماس تلفنی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه از وی خواسته اند تا مذاکرات جدی و مستقیم با همتای اوکراینی خود داشته باشد. همچنین پوتین به آن‌ها اطمینان داده است که قصد دارد مجوز از سرگیری صادرات گندم اوکراین را صادر کند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی