تیتر امروز

آقای رئیسی با شجاعت مرگ برجام را اعلام کند!
دیپلماسی ایران؛ باقری‌کنی در روسیه، امیرعبداللهیان در سوریه!

آقای رئیسی با شجاعت مرگ برجام را اعلام کند!

همه راه‌ها از نظر دولت سیزدهم به شرق و به خصوص به مسکو ختم می‌شود به گونه‌ای که پس از شکست مذاکرات دوحه، روبوسی عاشقانه رئیسی و پوتین و سفر باقری کنی به روسیه موید این تحلیل است.
نگاه منفی رسانه‌های ایران به ترکیه، همسایه نزدیک بهتر از برادر دور
از سعدآباد تا توپکاپی (۵۷) + فایل صوتی

نگاه منفی رسانه‌های ایران به ترکیه، همسایه نزدیک بهتر از برادر دور

سفر وزیر خارجه ایران به ترکیه در روزهای اخیر گر چه در سکوت نسبی خبری انجام شد اما به زعم عده‌ای دستور مشخصی نداشت و برخی نیز آن را بی‌ارتباط به مذاکرات هسته‌ای تلقی کردند.

شناسایی محل سقوط هواپیمای نپالی؛ ۲۲ سرنشین جان باختند

به گفته شرکت هواپیمایی خصوصی تارا‌ایر، چهار تبعه کشور هند، دو آلمانی و شانزده شهروند نپالی، سرنشینان هواپیمای نپالی بوده اند که همگی در این حادثه جان باخته اند. نپال که هشت کوه از میان ۱۴ کوه بلند دنیا را در خود جای داده از کشور‌هایی است که بیشترین موارد سوانح هوایی در آن روی داده است.

کد خبر: ۱۳۰۶۲۹
۱۲:۵۳ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

شناسایی محل سقوط هواپیمای نپالی؛ ۲۲ سرنشین جان باختند

دیدارنیوز: ارتش نپال روز دوشنبه ۳۰ مه اعلام کرد که محل سقوط هواپیمای خطوط هوایی این کشور را که روز گذشته با ۲۲ سرنشین ناپدید شده بود، شناسایی کرده است.

این هواپیمای کوچک توریستی از نوع «دی‌اچ‌سی-۶ توئین اوتر» که ساخته شرکت کانادایی «دی هاویلند» بود روز یکشنبه حدود بیست دقیقه پس از بلند شدن از فرودگاه مبدا از صفحه رادار محو شده بود.

به گفته شرکت هواپیمایی خصوصی تارا‌ایر، چهار تبعه کشور هند، دو آلمانی و شانزده شهروند نپالی، سرنشینان این هواپیما بوده اند که همگی در این حادثه جان باخته اند.

بر اساس آخرین گزارش مقامات محلی، تا کنون بقایای جسد ۱۴ نفر از سرنشینان هواپیما پیدا شده و عملیات برای یافتن مابقی اجساد ادامه دارد.

این هواپیما از شهر توریستی پوکارا در ۱۲۵ کیلومتری غرب کاتماندو، پایتخت نپال به سمت جومسوم در ۸۰ کیلومتری شمال غرب پوکارا که یک منطقه پربازدید گردشگری محسوب می‌شود در پرواز بود.

سخنگوی ارتش نپال روز دوشنبه با انتشار پیامی توییتری که حاوی تصاویری از لاشه متلاشی شده هواپیما بود تایید کرد که محل سقوط این هواپیما «توسط نیرو‌های جستجو و نجات» شناسایی شده است.

در این تصاویر قسمت‌هایی متلاشی شده از بدنه به همراه تکه‌ای که از دم هواپیما که شماره آن به وضوح قابل تشخیص است، دیده می‌شود.

بر اساس اطلاعات وب‌سایت «فلایت رادار» که پرواز هواپیما‌ها را ردیابی می‌کند، هواپیمای سانحه دیده با شماره ثبت ۹N-AET نخستین پرواز خود را در آوریل سال ۱۹۷۹ انجام داده بود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نپال نیز روز دوشنبه ضمن تایید شناسایی محل سقوط هواپیمای مسافربری شرکت تارا از اعزام پنج بالگرد به محل برای کمک به عملیات بازیافت و جمع‌آوری اجساد حادثه دیدگان خبر داد.

نپال که هشت کوه از میان ۱۴ کوه بلند دنیا را در خود جای داده از کشور‌هایی است که بیشترین موارد سوانح هوایی در آن روی داده است.

شرایط آب و هوایی نپال معمولا به صورت ناگهانی تغییر می‌کند و فرودگاه‌ها عمدتا در مناطق کوهستانی واقع شده‌اند که دسترسی به آن‌ها سخت و دشوار است.

در سانحه هوایی دیگری که سال ۲۰۱۸ برای هواپیمای شرکت بنگلادشی «یو‌اس-بنگال» هنگام فرود در کاتماندو روی داده بود ۵۱ نفر از ۷۱ سرنشین این هواپیما جان خود را از دست دادند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی