تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.

کره‌شمالی با موشک قاره‌پیما جواب «سلام» بایدن را داد!

آزمایش موشکی کره شمالی تنها چند ساعت پس از پایان سفر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به شرق آسیا صورت گرفت. او در جریان سفر آسیایی‌اش در پاسخ به پرسشی درباره اینکه پیامش به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی چیست گفته بود: «سلام! نقطه سر خط.»

کد خبر: ۱۳۰۳۳۷
۱۰:۵۶ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

کره‌شمالی با موشک قاره‌پیما جواب «سلام» بایدن را داد!

دیدارنیوز: ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی دست به آزمایش سه موشک زده است که یکی از آن‌ها احتمال داده می‌شود یک «موشک بالستیک قاره‌پیما» باشد.

آزمایش موشکی پیونگ یانگ تنها چند ساعت پس از پایان سفر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به شرق آسیا صورت گرفت. او در جریان سفر آسیایی‌اش در پاسخ به پرسشی درباره اینکه پیامش به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی چیست گفته بود: «سلام! نقطه سر خط.»

بنا به اعلام ارتش کره جنوبی دستکم سه موشک از سونان در حومه پیونگ یانگ به سوی دریای ژاپن شلیک شد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی افزوده است که اولین موشک شلیک شده احتمالا یک «موشک بالستیک قاره‌پیما» با برد ۳۶۰ کیلومتر بود و تا ارتفاع ۵۴۰ کیلومتر اوج گرفت.

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرده که یکی از موشک‌های شلیک‌شده از سوی کره شمالی «مسیری غیرعادی» را طی کرده است. پیونگ‌یانگ از فناوری هدایت موشک پس از پرتاب آن‌ها استفاده می‌کند. این فناوری امکان رهگیری موشک‌ها را از سوی سامانه‌های دفاع ضدموشکی دشوار می‌کند.

دولت کره جنوبی پس از تشکیل جلسه شورای امنیت ملی این کشور در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی تاکید کرد که اقدام پیونگ‌یانگ «نقض مستقیم قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد» است.

وزارت خارجه آمریکا نیز در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی ضمن محکوم کردن این اقدام از پیونگ‌یانگ خواست که از «اقدامات تحریک‌آمیز جدید» بپرهیزد. واشنگتن همچنین از کره شمالی خواست تا به «مذاکرات با محتوایی سازنده» تن دهد.

کره شمالی طی ماه‌های گذشته آزمایش‌های موشکی خود را در واکنش به آنچه مقامات این کشور «رویکرد خصمانه» آمریکا می‌خوانند از سر گرفته است. پیونگ‌یانگ دو ماه پیش برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ دست به آزمایش یک موشک بالستیک قاره‌پیما زده بود.

سازمان‌های اطلاعاتی کره‌جنوبی و آمریکا بر این باور هستند که کره شمالی خود را برای یک «آزمایش اتمی قریب الوقوع» آماده می‌کند. پیونگ یانگ از پنج سال پیش تاکنون آزمایش اتمی انجام نداده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی