تیتر امروز

غول‌ها از خواب بیدار شدند
یک هفته با نقل و انتقالات فوتبال ایران

غول‌ها از خواب بیدار شدند

در هفته گذشته تغییر و تحولات زیادی در فضای فوتبال باشگاهی کشور به وجود آمد و مربیان و بازیکن‌ها بسیاری در لیست نقل و انتقالات قرار گرفتند.
نرگس سبزپوری در واکنش به حادثه متروپل آبادان:

خوزستان زیر آوار ناکارآمدی نظام مدیریتی

یک فعال اجتماعی خوزستانی در واکنش به سقوط برج متروپل آبادان برای دیدارنیوز نوشت: خوزستان سالهاست زیر آوار ناکارآمدی و فساد سیستمی در نظام مدیریتی گرفتار است

کد خبر: ۱۳۰۳۰۲
۱۶:۴۳ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

خوزستان زیر آوار ناکارآمدی نظام مدیریتی

دیدارنیوز ـ نرگس سبزپوری*: ساختمان ۱۰ طبقه متروپل در آبادان واقع در خیابان امیری فرو ریخت. تعداد زیادی از هموطنان آبادانی در این حادثه آسیب دیده و مجروح شدند همچنین آمار جان باختگان رو به افزایش است. این در حالی است که طوفان ریزگرد آبادان و اهواز و بیشتر شهر‌های خوزستان را فرا گرفته است. چشم چشم را نمی‌بیند. نمی‌توان نفس کشید. مصیبت هم بر سرم آوار می‌شود و دلم به درد می‌آید برای مردم رنج کشیده شهرم.

این وضعیت چنان هراس آور، خفه کننده و حقارت بار است، که آدم به شورش علیه همه چیز وادار می‌‍شود، این وضعیت قابل تحمل نیست و تحملش سخت.

خوزستان سالهاست زیر آوار ناکارآمدی و فساد سیستمی در نظام مدیریتی گرفتار است. نفسی برایش نمانده، ۸ سال جنگ، جا خوش کردن ریزگرد‌ها، بحران آب (انتقال بی رویه آب از سرچشمه کارون، سد سازی غیر اصولی)، بیکاری، اشتغال غیر بومی‌ها در صنایع استان، مهاجرت و فرار نخبگان به جهت بدرفتاری و کج سلیقگی مدیران و غیره. هر بار هنوز جای زخم‌های قبلی التیام نیافته زخم جدیدی بر پیکر نیمه جان این استان می‌نشیند.

فرو ریختن متروپل آبادان گوشه‌ای از دسته گل‌های افراد رانتخوار و غیر متخصص و مدیران بی‌سواد، بی لیاقت و بی عرضه‌ای است، که فقط تخصصشان در بله قربان گویی است، که متاسفانه خوزستان جولانگاهشان شده است. همین است، این نتیجه حذف تخصص و جولان تعهد در نظام سیاسی ما است. وقتی با سهمیه وارد دانشگاه بشی، با رشوه مدرک بگیری، با رانت موقعیت کسب کنی و با رشوه هم مجوز بگیری، نتیجه‌اش آوار شدن همه چیز بر سر مردم نگون بخت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی