تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.

فواید فوق‌العاده «امگا ۳» برای پوست و مو

در حالی که فواید سلامتی اسید‌های چرب امگا ۳ برای قلب و مفاصل به خوبی شناخته شده است، کمتر به فواید مصرف آن‌ها برای پوست و مو اشاره می‌شود.

کد خبر: ۱۳۰۱۲۰
۱۳:۳۴ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

فواید فوق‌العاده «امگا ۳» برای پوست و مو

دیدارنیوز: محققان می‌گویند، در حالی که فواید سلامتی اسید‌های چرب امگا ۳ برای قلب و مفاصل به خوبی شناخته شده است، کمتر به فواید مصرف آن‌ها برای پوست و مو اشاره می‌شود.

به نقل از هندوستان تایمز، در حالی که فواید سلامتی اسید‌های چرب امگا ۳ برای قلب و مفاصل به خوبی شناخته شده است، کمتر به فواید مصرف آن‌ها برای پوست و مو اشاره می‌شود.

کارشناسان تاکید می‌کنند، پوست و موی ما دو چیزی هستند که صرف نظر از فصل تابستان یا زمستان نیاز به مراقبت دارند، زیرا هر فصل مزایا و معایب خود را دارد که مستقیماً بر سلامت پوست و موی ما تأثیر می‌گذارد.

آرتی راگورام، محقق این مطالعه می‌گوید: «اسید‌های چرب امگا ۳ به وفور در غذا‌هایی مانند ماهی و دانه کتان، گردو، دانه چیا، دانه شاهدانه و مکمل‌های غذایی مانند روغن ماهی وجود دارد. سه اسید چرب امگا ۳ اصلی ALA، EPA و DHA وجود دارد که در غذا‌های مختلف گیاهی و ماهی و غذا‌های دریایی یافت می‌شود».

وی افزود: «این مواد مغذی در مکمل‌ها و دسته‌های غذایی با انواع مختلف یافت می‌شوند. اسید‌های چرب امگا ۳ دارای کیفیتی هستند که از پوست در برابر اشعه‌های مضر UV تابش شده توسط خورشید جلوگیری می‌کنند. به مبارزه با ریزش مو و به رشد مو نیز کمک می‌کنند. بهترین بخش مصرف آن‌ها این است که آن‌ها علاوه بر مراقبت از مو و پوست، از سلامت کلی ما نیز مراقبت می‌کنند».

آرتی راگورام با تاکید بر اینکه اسید‌های چرب امگا ۳ اسید‌های چرب غیراشباع چندگانه (PUFAs) هستند گفت: این‌ها به عنوان چربی‌های سالم در نظر گرفته می‌شوند و از آنجایی که بدن ما نمی‌تواند آن‌ها را تولید کند، این‌ها فقط باید با رژیم غذایی تکمیل شوند، بنابراین به عنوان اسید‌های چرب ضروری شناخته می‌شوند.

برخی از فواید سلامتی اسید‌های چرب امگا ۳ برای پوست:

۱. به هیدراتاسیون پوست کمک می‌کند و تولید چربی را تنظیم می‌کند.

۲. آسیب‌های ناشی از نور خورشید را کاهش می‌دهد؛ اسید‌های چرب امگا ۳ دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند.

۳. علائم پیری را به تعویق می‌اندازد.

۴. خاصیت ضد التهابی دارد.

۵. ممکن است رشد مو را تقویت کند؛ اسید‌های چرب امگا ۳ ممکن است به مو‌های قوی‌تر و ضخیم‌تر منجر شود.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی