تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.
از تخت بیمارستان تا نخست‌وزیری

آنتونی آلبانیزی قدرت را در استرالیا به دست می‌گیرد

آنتونی آلبانیزی، با پیروزی حزبش در انتخابات پارلمانی این کشور جای اسکات موریسون، نخست‌وزیر کنونی استرالیا را خواهد گرفت. شکست اسکات موریسون در انتخابات پارلمانی استرالیا به ۹ سال زمامداری محافظه‌کاران در این کشور پایان داد.

کد خبر: ۱۳۰۰۸۵
۰۹:۳۵ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

آنتونی آلبانیزی قدرت را در استرالیا به دست می‌گیرد

آنتونی آلبانیزی، رهبر حزب کارگر استرالیا با پیروزی حزبش در انتخابات پارلمانی این کشور جای اسکات موریسون، نخست‌وزیر کنونی را خواهد گرفت.

هنوز مشخص نیست که حزب کارگر در پارلمان آینده اکثریت مطلق کرسی‌ها را در اختیار خواهد داشت یا خیر. با این حال آنتونی آلبانیزی، ۵۹ ساله با اعلام پیروزی خود تاکید کرد که «استرالیایی‌ها به تغییر رای داده‌اند.»

اسکات موریسون، نخست‌وزیر کنونی و رهبر محافظه‌کاران شکست خود را در انتخابات پذیرفته است. از عدم توجه دولت اسکات موریسون به موضوع تغییرات آب و هوایی به عنوان یکی از دلایل شکست حزب محافظه‌کار و رویگردانی رای‌دهندگان از این حزب یاد می‌شود.

آنتونی آلبانیزی اعلام کرد که روز سه‌شنبه برای شرکت در نشست سران رهبران کشور‌های استرالیا، ژاپن، آمریکا و هند به توکیو سفر خواهد کرد.

تخمین‌های اولیه از نتیجه انتخابات پارلمانی استرالیا نشان می‌دهد که حزب کارگر ۷۲ کرسی از ۱۵۱ کرسی پارلمان را به دست آورده است. با این حال این حزب هنوز چهار کرسی با کسب اکثریت مطلق در پارلمان فاصله دارد.

شکست اسکات موریسون در انتخابات پارلمانی استرالیا به ۹ سال زمامداری محافظه‌کاران در این کشور پایان داد.

آنتونی آلبانیزی قدرت را در استرالیا به دست می‌گیرد

از آنتونی آلبانیزی چه می‌دانیم؟

آنتونی آلبانیزی در خانواده‌ای کم‌درآمد متولد شده و مادرش او را به تنهایی بزرگ کرده است. نخست‌وزیر آینده استرالیا در یکی از واحد‌های مسکونی ویژه افراد کم‌درآمد در سیدنی بزرگ شد. او اولین نخست‌وزیر تاریخ استرالیا خواهد بود که ریشه نام خانوادگی‌اش به آنگلوساکسون‌ها یا سلت‌ها بر نمی‌گردد.

آنتونی آلبانیزی سال گذشته از یک تصادف شدید رانندگی جان به در برد. او پس از این تصادف در شرایطی که حالش وخیم بود در بیمارستان بستری شد. رهبر حزب کارگر درباره این تصادف گفته است: «فکر می‌کردم کارم تمام است.»

او همچنین گفته است که این تجربه که او را در آستانه مرگ قرار داد باعث شد تا «انرژی لازم» برای تغییر همه چیز را پیدا کند. نخست‌وزیر آینده استرالیا در نهایت هم سلامتش را باز یافت و هم توانست ۱۸ کیلو از وزنش کم کند. او در عین حال حزب کارگر را که در نظرسنجی‌ها از محافظه‌کاران عقب افتاده بود به سوی پیروزی در انتخابات پارلمانی هدایت کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی