تیتر امروز

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!
وقتی زور وزارت میراث فرهنگی به سازمان هواپیمایی نمی‌رسد

گردشگری وارداتی قربانی ارز صادراتی!

زمانی که عزت‌الله ضرغامی مشغول گردش در منطقه آزاد اروند در هفته گذشته بود، سازمان هواپیمایی کشور تصمیم گرفت نرخ بلیت گردشگران غیر ایرانی را با دلار محاسبه کند؛ موضوعی که واردات گردشگر را تضعیف...
پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.

بازگشایی جزیره مجسمه‌های باستانی

مقام‌های شیلی مرز‌های «جزیره ایستر» را بار دیگر به روی گردشگران باز می‌کنند.

کد خبر: ۱۳۰۰۳۳
۱۲:۳۱ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

بازگشایی جزیره مجسمه‌های باستانی

دیدارنیوز ـ به نقل از رویترز، مرز‌های «جزیره ایستر» یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری شیلی از یکم اوت به روی گردشگران بازگشایی خواهد شد. دسترسی به این جزیره با شیوع ویروس کرونا محدود شده بود.

«جزیره ایستر» که ۳،۲۱۹ با ساحل شیلی فاصله دارد، خانه بیش از یک‌هزار تندیس سنگی با سر‌های عظیم است که قرن‌ها پیش توسط بومیان این جزیره ساخته شده و این مکان را به یکی از مقاصد مشهور جهان و یکی از مکان‌های فهرست میراث جهانی یونسکو تبدیل کرده‌اند.

وزیر اقتصاد شیلی بیان کرد: «از یکم اوت افزایش تعداد پرواز‌ها و بازگشایی حوزه گردشگری با شرایطی که بعدا اعلام می‌شود، آغاز خواهد شد.»

دولت شیلی اعلام کرده است برای کنترل کردن ابتلای احتمالی به ویروس کرونا، زیرساخت‌های درمانی این جزیره را که در میان اقیانوس آرام واقع شده است بهبود خواهد بخشید. دولت همچنین برای ارائه کمک‌های مالی به کسب و کار‌های کوچکی که در دوران همه‌گیری کرونا با خسارت مواجه شدند نیز برنامه‌ریزی کرده است.

زمانی که همه‌گیری کرونا در مارس ۲۰۲۰ آغاز شد، ساکنان این جزیره نسبت به حضور گردشگران اعتراض کردند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آثار تاریخی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی