تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...

تجاوز نظامی روسیه؛ ضدحمله اوکراین با سرنگونی ۲ هلی‌کوپتر و ۷ پهپاد

درگیری‌ها در اطراف شهر ایزیوم در شرق اوکراین شدت گرفته است. فرماندهی نیروی هوایی اوکراین هم اعلام کرده که نیرو‌های اوکراینی توانسته‌اند دو هلی‌کوپتر و هفت پهپاد را سرنگون کنند و دو موشک کروز را نیز هدف بگیرند.

کد خبر: ۱۲۹۷۱۷
۰۹:۵۸ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

تجاوز نظامی روسیه؛

دیدارنیوز: هشتاد و دو روز قبل ارتش روسیه با تهاجم نظامی به اوکراین جنگی را در شرق اروپا آغاز کرد که بعد از نزدیک به سه ماه همچنان ادامه دارد.

ارتش روسیه همچنان به تلاش‌های خود به تسلیم کردن نیرو‌های اوکراینی در کارخانه آزوف‌ستال در ماریوپول ادامه می‌دهد تا بتواند این منطقه را به طور کامل فتح کند.

همزمان نیرو‌های اوکراینی همچنان به مقاومت خود ادامه می‌دهند. از سوی دیگر در حالی که روسیه تلاش می‌کند نیرو‌های اوکراینی را در دونباس محاصره کند با یک ضد حمله در اطراف شهر ایزیوم از سوی نیرو‌های اوکراینی مواجه شده است.

در صحنه سیاسی نیز سوئد و فنلاند رسما درخواست خود را برای پیوستن به ناتو ارائه داده‌اند؛ تصمیمی که می‌تواند اثرات قابل توجهی در آینده معادلات امنیتی شمال اروپا و حوزه دریای بالتیک در آینده بر جا بگذارد. ترکیه با این تصمیم مخالفت کرده و روسیه هم به این دو کشور اسکاندیناوی هشدار داده پیوستن به ناتو برای استکهلم و هلسینکی عواقبی در پی خواهد داشت.

ضد حمله نیرو‌های اوکراینی در ایزیوم در شرق این کشور

درگیری‌ها در اطراف شهر ایزیوم در شرق اوکراین شدت گرفته است. گروه ویژه نیرو‌های مشترک اوکراین می‌گوید نیرو‌های این کشور توانسته‌اند ۱۷ حمله را در روز یکشنبه دفع کنند و همچنین یازده فقره از تجهیزات روسی را منهدم نمایند.

فرماندهی نیروی هوایی اوکراین هم اعلام کرده که نیرو‌های اوکراینی توانسته‌اند دو هلی‌کوپتر و هفت پهپاد را سرنگون کنند و دو موشک کروز را نیز هدف بگیرند.

نیرو‌های روس پیشتر و در اواخر ماه مارس توانسته بود کنترل شهر ایزیوم در شرق اوکراین را به دست بگیرد.

گروه ضربت اوکراین همچنین می‌گوید که روسیه به هدف دادن مناطق غیرنظامی در امتداد کل خط مقدم در مناطق لوهانسک و دونتسک ادامه می‌دهد و ۲۳ روستا و شهرک را هدف قرار داده است.

اگر اوکراین بتواند بر خطوط تدارکاتی ایزیوم و روسیه فشار بیاورد، محاصره نیرو‌های اوکراینی در دونباس برای مسکو دشوارتر خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی