تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

انتقاد از دولت بابت افزایش ناچیز حقوق؛ چه جوابی به کارگران بدهیم؟

محمدرضا صباغیان، نماینده مجلس شورای اسلامی به انتقاد از دولت درخصوص افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارگران پرداخت و این رقم را ناچیز عنوان کرد. او گفت: در این شرایط ما باید چه جوابی به کارگران بدهیم؟

کد خبر: ۱۲۹۶۵۲
۱۲:۰۹ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

انتقاد از دولت بابت افزایش ناچیز حقوق؛ چه جوابی به کارگران بدهیم؟

دیدارنیوز: نماینده مردم ابرکوه، بافق، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقدام دولت درباره افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارگران مشمول قانون کار تاکید کرد که این مصوبه مجلس نیست.

محمدرضا صباغیان در جلسه امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار کرد: دولت افزایش حقوق کارگران مشمول قانون کار را ۱۰ درصد تعیین کرده است که این مصوبه مجلس نیست و قانون نیز بیان کرده که شورای عالی کار باید حقوق کارگران را تعیین کند؛ در این شرایط ما باید چه جوابی به کارگران بدهیم؟

وی با درخواست مجلس برای دفاع از جایگاه مجلس گفت: شورای عالی اقتصادی اقدام به تصویب قانون می‌کند، اما گزارش به مجلس نمی‌دهند، همچنین خود دولت نیز مصوباتی دارد، در این شرایط دیگر چیزی از مجلس قانونگذار باقی نمی‌ماند.

این نماینده مجلس تاکید کرد که کارگران ناراضی هستند و انتظار دارند که مجلس به موضوع ورود کرده و از حق کشی جلوگیری کند چراکه افزایش ۱۰ درصدی حقوق برای کارگری که مشمول قانون کار و از امتیازات دستگاه‌ها محروم است، رقمی محسوب نمی‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی