تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

جنگ اوکراین؛ از انتقال اجساد «صدها» نظامی روسی تا ۷۰۰ هزار پناهجو در آلمان

مقامات اوکراین می‌گویند اجساد «صدها» تن از سربازان روسی را که در میدان جنگ بجا مانده بودند، جمع‌آوری کرده و با قطار‌های یخچال‌دار به پایتخت منتقل کرده‌اند. در همین حال، داده‌های وزارت کشور آلمان نشان می‌دهد از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه در ۲۴ فوریه، بیش از ۷۰۰ هزار پناهجو از اوکراین وارد این کشور شده‌اند.

کد خبر: ۱۲۹۵۵۵
۱۲:۱۲ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

جنگ اوکراین؛ از انتقال اجساد «صدها» نظامی روسی تا ۷۰۰ هزار پناهجو در آلمان

دیدارنیوز: جنگ در اوکراین در حالی وارد هشتادمین روز خود می‌شود که ارتش روسیه حملاتش برای تصرف کارخانه آزوف‌ستال را تشدید کرده و همچنان قصد دارد مناطق بیشتری را در شرق اوکراین تحت تصرف درآورد.

در صحنه سیاسی نیز تلاش‌ها برای آتش‌بس در اوکراین همچنان بی‌نتیجه مانده است. این در حالی است که خبر پیوستن احتمالی سوئد و فنلاند به سازمان ناتو واکنش‌های هشدارآمیز مقامات مسکو را به همراه داشته است.

از سوی دیگر در شرایطی که بحران انسانی در اوکراین همچنان ادامه دارد، اتحادیه اروپا از تصویب یک کمک نیم میلیارد یورویی به اوکراین خبر داده است.

انتقال اجساد «صدها» نظامی روسی به کی‌یف با قطار‌های یخچال‌دار
مقامات اوکراین می‌گویند اجساد «صدها» تن از سربازان روسی را که در میدان جنگ بجا مانده بودند، جمع‌آوری کرده و با قطار‌های یخچال‌دار به پایتخت منتقل کرده‌اند.

ولودیمیر لیامزین، افسر ارشد ارتش اوکراین در روابط نظامی-غیرنظامی، گفت اکثر این اجساد با قطار‌های یخچال‌دار از خطوط نبرد در حومه کی‌یف و همچنین از منطقه چرنیهیو به کی‌یف آورده شده‌اند.

به گفته مقامات مسئول اوکراینی این اجساد پس از شناسایی به خانواده‌های آنان بازگردانده خواهند شد.

آلمان بیش از ۷۰۰ هزار پناهجو از اوکراین را پذیرفته است
داده‌های وزارت کشور آلمان نشان می‌دهد از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه در ۲۴ فوریه، بیش از ۷۰۰ هزار پناهجو از اوکراین وارد این کشور شده‌اند.

مطابق این آمار، اداره اتباع خارجی آلمان تا به حال تعداد ۷۲۷ هزار و ۲۰۵ پناهنده را ثبت کرده است که ۹۳ درصد از آنان تابعیت اوکراینی داشته‌اند.

به گفته مقامات آلمانی حدود ۴۰ درصد از پناهندگان اوکراینی زیر سن قانونی هستند و زنان ۸۱ درصد مجموع پناهندگان بزرگسال ثبت‌شده را تشکیل می‌دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی