تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

آمریکا تحریم نفت ایران را تمدید کرد

کاخ سفید در بیانیه‌ای از تصمیم «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در رابطه با بند ۱۲۴۵ قانون دفاع ملی سال مالی ۲۰۱۲ خبر داد. بر اساس این قانون ایالات متحده اعلام کرده است که تحریم‌های مرتبط با بند مذکور در قبال نفت ایران همچنان به وقت خود باقی است.

کد خبر: ۱۲۹۴۹۸
۰۷:۲۱ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

آمریکا تحریم نفت ایران را تمدید کرد

دیدارنیوز: کاخ سفید از تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تمدید تحریم نفتی ایران طی فرمانی حکومتی خبر داد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای از تصمیم «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در رابطه با بند ۱۲۴۵ قانون دفاع ملی سال مالی ۲۰۱۲ خبر داد.

بر اساس این قانون ایالات متحده اعلام کرده است که تحریم‌های مرتبط با بند مذکور در قبال نفت ایران همچنان به وقت خود باقی است.

بایدن در فرمان خود در این رابطه آورده است: با توجه به اختیاراتی که قانون اساسی و قوانین ایالات متحده به عنوان رئیس جمهور به من داده اند و پس از بررسی دقیق گزارش‌های ارائه شده توسط اداره اطلاعات انرژی به کنگره، از جمله گزارش ارائه شده در آوریل ۲۰۲۲ و سایر عوامل مرتبط از جمله شرایط اقتصاد جهانی، سطح ظرفیت مازاد و در دسترس بودن ذخایر استراتژیک، من بر اساس بند ۱۲۴۵ قانون مجوز دفاع ملی در سال مالی ۲۰۱۲ و مطابق با تصمیمات قبلی، وجود عرضه کافی نفت و فرآورده‌های نفتی از کشور‌هایی غیر از ایران را برای کاهش قابل توجه حجم نفت و فرآورده‌های نفتی خریداری شده از ایران یا از طریق مؤسسات مالی خارجی، اعلام می‌کنم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه فرمان خود می‌افزاید: من به نظارت دقیق این وضعیت ادامه خواهم داد.

تمدید قانون تحریم خرید نفت ایران در حالی صورت می‌گیرد که «جورف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به سفر اخیر «انریکه مورا» معاون خود به تهران، اعلام کرد که مذاکرات رفع تحریم‌ها برضد ایران قرار است به زودی از سر گرفته شود.

مذاکرات وین از سال گذشته با هدف برچیدن تحریم‌های اعمال شده بر ضد ایران در قالب ۱+۴ در جریان بود، اما همچنان زیاده خواهی‌های آمریکا مانع از حصول توافق نهایی در این زمینه شده است.

آمریکا در این زمینه مطالباتی فرابرجامی دارد که این مسئله فرای خطوط قرمز ایران است. همزمان دولت بایدن با ادعای تصمیم برای بازگشت به توافق هسته‌ای ایران که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور به طور یکجانبه از آن خارج شده بود، عملاً در حال ادامه سیاست‌های وی در شکل و شمایلی دیگر است.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی